Сьогодні 3 грудня: цікаво знати

3 Грудня 2018 06:30

3 грудня вшановується пам’ять святителя Прокла. Особливою проблемою у минулі часи були дороги, оскільки суха осіння погода уже закінчилась, а санний шлях ще не налагодився, говорили: «Матінка-зима ще снігом дороги не припекла», «Не чекай у цей день від дороги пуття». По погоді 3 грудня наші пращури судили про погоду на 3 червня – якщо піде сніг, то через півроку буде дощ.

За церковним календарем 3 грудня відзначають Передсвято Введення в храм Пресвятої Богородиці та вшановують преподобного Григорія Декаполита; святителя Прокла, архієпископа Константинопольського; преподобного Діодора Юр’єгорського; мученика Дасія; мучеників Євстафія, Феспесія і Анатолія; священномучеників Нирса, єпископа, та Йосипа, учня його, Іоана, Саверія, Ісакія та Іпатія, єпископів Персидських; мучеників Азата, скопця, Сасонія, Феклу, Анну та інших багатьох мужів і жінок, що в Персиді постраждали.

Іменинники 3 грудня:

Анатолій, Іван, Іпатій, Савелій, Григорій, Фекла.

3 грудня відзначають:

    • Міжнародний день інвалідів.
    • Всесвітній день комп’ютерної графіки (Міжнародний день дизайнерів і аніматорів).
    • Ханука.

Чи знаєте ви, що:

На відміну від багатьох мудреців, Григорій Сковорода не протиставляв душу й тіло, усвідомлюючи, що людина – це поєднання одного та іншого, а відтак вона мусить ставитися однаково дбайливо до обох частин своєї натури.

«…Щоденно підкидай у душу, як у шлунок, слово або вислів», «…те, що побачиш і почуєш, перетворюй у споживний і рятівний сік…». Про спілкування з різними людьми він говорив: «Їжа добра, але що з того, якщо вона не подобається твоєму шлунку».

Сковорода мав неабияку обізнаність з медичними теоріями античних лікарів. Він, міркуючи про здоров’я, радив хлопчикам і юнакам вживати холоднішу, а старим – теплішу їжу, і тлумачив цю думку так: з гарячої їжі розвивається зайва вологість, а звідси – катар, нежить, гній – вологість, згущена жаром.

Плутарх теж вважав причиною всіх хвороб надлишок вологи в тілі: «Хвороба – всяка зараза і запалення не можуть прищепитися, коли тіло холодне, позбавлене слизу і легке, як корок, то зроби його тоншим, скорочуючи надмірну їжу й уникаючи вогню, породженого вином, звідки всі пороки душі, а з останніх, у свою чергу, – всі хвороби тіла».