У Черкасах виявили скаженого кота

10 Грудня 2018 22:23

У мікрорайоні Дахнівський в Черкасах зареєстровано захворювання на сказ тварини. Це підтвердив позитивний результат лабораторної експертизи Черкаської регіональної лабораторії  Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Фахівці досліджували труп загиблого  кота.

Image by © Avi Ben Zaken/National Geographic Society/Corbis

Розпорядженням начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області  визначено неблагополучною по сказу зону, яка обмежена вулицями Поліська та Зарічна,  загрозливою по сказу зону – частину мікрорайону  Дахнівський, яка обмежена вулицями Горіхова, Поліська та каналом вздовж вулиці Набережна.
Ініційовано також засідання постійної надзвичайної протиепізоотичної комісії Черкаської міської ради.
Профілактика сказу
Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям через укуси, подряпини чи ослинення. Захворювання завжди закінчується смертю хворого.
Збудник хвороби – вірус, дуже нестійкий у навколишньому середовищі – його швидко інактивують прямі сонячні промені, нестійкий до високої температури, а при кип’ятінні гине відразу.
Джерело збудника – хворі тварини, які вірус виділяють зі слиною. Головну роль джерела і резервуару інфекції відіграють дикі м’ясоїдні тварини та гризуни, популяції яких зростають з кожним роком. Захворювання поширене на всіх континентах.
Основний шлях проникнення вірусу в організм – пошкодження шкіри внаслідок укусів, подряпин, а також ослинення старих ран.
Тривалість інкубаційного  періоду залежить від локалізації укусу (обличчя, шия, нижні або верхні кінцівки, тулуб).
Клінічні ознаки сказу в усіх видів тварин в основному подібні. Незвичайна чи агресивна поведінка тварин майже завжди є ознакою хвороби. У них відзначається дратівливість, вони можуть забиватися в темні кути, не реагують, коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети, пізніше розвивається водобоязнь. При прояві клінічних ознак захворювання лікування не ефективне. У слині хворих на сказ тварин за 10 днів до початку клінічних симптомів захворювання міститься збудник сказу.
Якщо Вас покусала тварина чи слина хворої тварини потрапила на шкіру чи слизові оболонки, слід негайно промити рану проточною водою з простим (господарським) милом та терміново звернутися до лікувально-профілактичного закладу.
Єдиним захистом від хвороби є антирабічні щеплення. Для  імунізації застосовують  антирабічну вакцину та імуноглобулін, які використовуються у відповідності до діючих нормативних документів. Імуноглобулін додатково призначається при тяжких укусах.
Спеціалізована антирабічна допомога в м.Черкаси  надається цілодобово:
– дітям – у травмпункті КЗ “Черкаська обласна дитяча лікарня” за адресою: м. Черкаси, вул. 30 років Перемоги, 16;
– дорослим – у травмпункті КЗ  “Третя Черкаська  міська лікарня швидкої медичної допомоги” за адресою: м.  Черкаси, вул. С.Кішки, 210.
Якщо тварина, яка покусала людину, має господарів, то її слід ізолювати і тримати прив’язаною для того, щоб спеціалісти ветеринарної медицини мали змогу спостерігати за станом її здоров’я протягом 10 діб з моменту укусу. Якщо тварина залишається здоровою та живою, лікування людям не призначається або в подальшому відміняється.
           Шановні мешканці міста!
Будьте обережні при поводженні з тваринами, особливо з безпритульними. Запобігайте виникненню укусів та ослинень ними.
 Нагадуємо також про необхідність проведення щорічних щеплень проти сказу домашнім тваринам. Консультацію про отримання щеплень тваринам можна отримати за адресою: м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 133 або по телефону 63-49-92 (Черкаська державна лікарня ветеринарної медицини).