Вибори в ОТГ: порушення і перші переможці на Черкащині

24 Грудня 2018 11:43

У неділю, 23 грудня, у 78 об’єднаних територіальних громадах України відбулися перші місцеві вибори місцевих голів та депутатів. У Черкаській області владу у створених ОТГ вибирали у 27 громадах.

facebook.com/CherkasyCVU

Як пройшли перші місцеві вибори на Черкащині?

    • спостереження:

Обласна організація Комітету виборців України проводила незалежне громадське спостереження за виборчим процесом і процесом підрахунку голосів.

Для цього було організовано 4 мобільні групи, які протягом дня голосування відвідали більше 40 дільничних виборчих комісій в об’єднаних територіальних громадах 7 районів Черкаської області.

Підсумовуючи виборчий процес загалом можна відзначити певне підвищення загального рівня підготовки територіальних і дільничних виборчих комісій, а також відповідальне ставлення і зацікавленість у процесі волевиявлення жителів громад, що вилилось у достатньо високу явку (в окремих ОТГ близько 60%), зазначають у обласному осередку КВУ.

facebook.com/CherkasyCVU

Спостерігачі КВУ також звертали увагу на доступність ДВК для осіб з інвалідністю і вимушені констатувати, що ці вибори знову продемонстрували байдужість суспільства до цього питання. На жодній із ДВК, яку відвідували мобільні групи КВУ, не було створено належних умов для зручного голосування таких осіб.

  • порушення:

Протягом дня голосування мали місце порушення здебільшого процедурно-технічного характеру. Під час моніторингу фіксувались: підвіз і контроль виборців, незаконна агітація, порушення процедури і таємності голосування, перебування сторонніх осіб на дільницях, псування виборчої документації, голосування без паспорта, невидача виборчого бюлетеня власникам ID – паспортів, неопломбування виборчих скриньок і сейфів, висока кількість голосувань на дому в окремих дільницях, неправомірне видалення спостерігачів тощо.

Окремо варто виділити ситуацію в Михайлівській ОТГ на Драбівщині, де існує велика підозра щодо фальсифікації виборчої документації. Також фіксувались проблеми в Чигиринській ОТГ, де мали місце кілька фактів порушення збереження виборчої документації. В обох випадках мають порушуватись кримінальні справи і вже працює поліція.

Загалом, із повідомили в Головному управлінні НП в області, За час голосування поліція зареєструвала 10 заяв та повідомлень. По всім заявам проводиться перевірка.

  • підрахунок голосів:

Під час підрахунку голосів і встановлення результатів виборців активісти Черкаської ОО Комітету виборців України зосередили свою увагу на Руськополянській, Червонослобідській, Плешканівській і Литвинецькій об’єднаних територіальних громадах.

facebook.com/CherkasyCVU

Процес підрахунку голосів на всіх дільницях зазначених чотирьох ОТГ розпочався вчасно. На жаль, мали місце непоодинокі випадки порушення процедури підрахунку, помилки при заповненні протоколів та неправомірне видалення або недопуск спостерігачів, які втім не вплинули на результат. Деякі ДВК вимушені були кілька разів переписувати уточнений протокол виключно через неуважність і поспіх.

facebook.com/CherkasyCVU

  • перші переможці виборів:

У підсумку головою Руськополянської об’єднаної територіальної громади став Олег Гриценко, головою Плешканівської ОТГ Наталія Івахова, головою Червонослобідської ОТГ Юлія Дубовик, головою Литвинецької ОТГ Галина Погрібна, які набрали найбільшу кількість голосів виборців.