На нинішньому тижні буде холодно

11 Березня 2019 12:44

До кінця доби на Черкащині вітер посилиться до стихійних 25-28 м/с, рівень загрози “помаранчевий”, попереджають в обласному гідрометеоцентрі. Синоптики застерігають черкащан ходити під розлогими деревами, а також радять триматися подалі від рекламних щитів та ліній електропередач, адже пориви вітру можуть спричинити їх пошкодження.

Загалом, на поточному тижні буде. Температура вночі 3º морозу – 2º тепла, а вдень лише 3-8º тепла. В окремі дні можливий невеликий дощ, рвучкий вітер, який додавав дискомфорту поступово стихне.

Потеплішає знову із 17 березня.

Цікаво, що початок березня продовжує естафету теплого лютого і також ввійшов у 10 найтепліших за 70 років спостережень. Температурний фон складав 4-5º  тепла, що на 6-7º вище норми та відповідає початку квітня.

Сплеск “квітневого” тепла зумовив відновлення вегетації на два тижні раніше звичайного. Грунт прогрівався до 5-9º тепла і подекуди досяг фізичної стиглості, це значить, що можна приступати до сівби холодостійких культур. Проте, як і характерно для ранніх весен, тепло у березні ще не може бути надійним, оскільки воно приходить з теплим повітрям і відходить разом з ним.