Черкащанин – у керівному органі Європейської федерації журналістів

10 Травня 2019 18:57

Україна увійшла до керівних органів Європейської федерації журналістів. Це сталося уперше. Сьогодні до складу виконкому ЄФЖ на наступні 3 роки обрали голову Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка. Про це у своєму фейсбуку повідомив сам Сергій Томіленко.

facebook.com/sergiy.tomilenko

Президентом ЄФЖ повторно обрано Могенса Блієгарда з Данії, віце-президентом стала Марта Барсенілла з Іспанії. До виконкому увійшли також представники Туреччини, Бельгії, Чорногорії, Німеччини, Греції та Італії.

“У своїй передвиборчій промові я наголошував на необхідності особливої уваги ЄФЖ до Східної Європи, де є багато жорстких викликів свободі слова, – зазначив Сергій Томіленко. –
Для України однією з найбільших проблем є високий рівень фізичної агресії та системна безкарність. І для нас важливо, щоб безпека лишалася серед пріоритетів ЄФЖ – а це і фізична безпека, і он-лайн-безпека, і безпека жінок-працівниць медіа…”.

На його переконання, ЄФЖ має допомагати журналістам-жертвам війни на Сході України.

“І зокрема, саме міжнародна солідарність допомогла свого часу звільнити з полону на Донбасі 8 українських журналістів. А нині потребують нашої допомоги два журналісти, ув‘язнених на Донбасі- Станіслав Асєєв та Олег Галазюк, – додав Сергій Томіленко. – Моє обрання до Виконкому – це перш за все – солідарність ЄФЖ із українськими журналістами, які щиро боряться за свободу слова, за свої права і за демократію в Україні”.

Європейська федерація журналістів є найбільшим журналістським об‘єднанням Європи, до її складу входять 70 журналістських асоціацій та спілок із 44 країн (320 тисяч журналістів). Офіс ЄФЖ розташований у Брюсселі, виконком працює на громадських засадах. Керує офісом та персоналом ЄФЖ Генеральний секретар ЄФЖ Рікардо Гутієрес.