Прогнозують нестійку погоду з дощами, а наприкінці тижня – похолодає

13 Травня 2019 16:00

Чергування атмосферних фронтів та областей підвищеного атмосферного тиску обумовило нестійку початку травня. По всій Черкаській області пройшли дощі різної інтенсивності і лише у південно-західних районах суттєвих опадів не було.

facebook.com/natasegeda

Фронтальні розділи, що зараз кружляють над центральною Україною і загострюються в денні години за рахунок конвективних процесів, продовжують утримувати нестійку погоду у нашому регіоні, зазначають в обласному гідрометеоцентрі.

За прогнозом, вже сьогодні по обіді очікуємо грози. А у вівторок 14 травня теж збережеться нестійка погода, проте буде тепло +20+25º. Ночі ще прохолодні – 8-10º, що негативно впливає на ріст та розвиток теплолюбних культур, які вже висадили. Такі “стрибки” тепла та холоду, значні температурні контрасти почастішали в останні 10 років.

Наприкінці тижня циклон з Балкан організує на Черкащині чергову порцію значних дощів, після чого температурний фон знизиться на 2-5º.

Загалом, у травні температурний режим виявився найбільш холодним після 2016 року. При цьому, за останні 30 років спостережень найбільш теплий початок травня був у 2018 році, коли середньодобова температура була 19-21°, що на 6-7° вище норми, і більше відповідала середині липня.