За 5 років бійці “батальйону “Черкаси” пройшли “пекло” АТО

20 Травня 2019 09:43

Десять військових загинуло, близько сотні – отримали поранення різної тяжкості. Такою є ціна батальйону «Черкаси» за мир та спокій на нашій землі.

chmr.gov.ua

У 2014 році з 432 мужніх захисників було сформовано батальйон «Черкаси», який за роки неоголошеної війни на Сході України пройшов найгарячіші точки – у Волновасі, Новотроїцькому, Ользінці, Богданівці, Старогнатівці та Гранітному – та зі своїми побратимами з інших військових частин, взявши на себе найпотужніший удар ворога.

Від імені влади Черкас на святкуваннях 19 травня заступник міського голови Ігор Волошин привітав військових, членів їх родин, волонтерів, громадських активістів, благодійників та всіх, хто долучився до створення, захисту та забезпечення функціонування батальйону «Черкаси».

А також вручив – нагрудні знаки «За мужність і героїзм», цінні подарунки та подяки міського голови.

Відповідно до указу Президента України Петра Порошенка “За особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність і самовіддані дії, виявлені під час виконання службового обов’язку”, орденом “За мужність” III ступеня нагороджено Моспана  Антона Юрійовича (посмертно) – старшого солдата.
Вищеказаним Указом Президент нагородив орденами і медалями 41 українського воїна, 20 із них – посмертно.

chmr.gov.ua

Нагороду матері загиблого воїна Моспан Вікторії Іванівні сьогодні під час урочистостей у Будинку культури ім. І. Кулика вручив обласний військовий комісар Євгеній Курбет.
Для довідки:Військова частина п. п. В-2332 (14 ОМПБ  – окремий мотопіхотний батальйон) створено в дуже стислі терміни у вкрай важкий для нашої держави час.

12 травня 2014 року ця військова частина стала бойовою, окремою частиною Збройних Сил України і пройшла такий шлях:

– бойове злагодження на полігоні «Дівички»;
– виконання бойових завдань в Одеській області на кордоні з Придністров’ям в оперативному підпорядкуванні ВМС України;
– виконання бойових завдань в Донецькій області в оперативному підпорядкуванні 55 ОАБр та 72 ОМБр, а потім у складі 72 ОМБр бригади, як окремий батальйон.

Військові батальйону «Черкаси»  виконували бойові завдання у Волновасі, Новотроїцькому, Ользінці, Богданівці, Старогнатівці та Гранітному.

Сьогодні військовослужбовці нашого батальйону виконують завдання в військах спеціального призначення, ВМВ (ВДВ), 72 ОМБр, 1 і 17 танкових бригадах, 26 ОАБр, військових комісаріатах Черкаської області.