Черкаський університет підписав угоду про партнерство зі словацьким вишем

5 Червня 2019 09:00

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького та Університет Матея Бела (Словаччина) — партнери. Відповідну угоду підписали ректори закладів вищої освіти Олександр Черевко та Владимир Хіадловський, повідомляють у ЧНУ.

cdu.edu.ua

Процедура підписання відбулася під час робочого візиту ректора ЧНУ ім. Б. Хмельницького до закладу-партнера, що знаходиться в словацькому місті Банська Бистриця.

Університет названий на честь видатного словацько-угорського вченого.

Це державний ЗВО, який є Членом Європейської асоціації університетів, входить у вісімку кращих університетів Словаччини. Вищу освіту в ньому здобувають близько 7000 студентів, чимало серед них і українців.

Діяльність Університету Матея Бела спрямована на співпрацю з іншими європейськими ЗВО, на міжнародні відносини та співробітництво з науковими центрами.

cdu.edu.ua

Олександр Черевко відвідав один із найпрестижніших факультетів університету — економічний, поспілкувався з директором факультету щодо реалізації спільних проектів, ознайомився з умовами навчання і проживання словацьких студентів та зустрівся з ректором, проректорами Університету імені Матея Бела.

Результатом перемовин стала угода між двома закладами вищої освіти, що передбачає навчання за програмою «подвійний диплом», організацію наукових конференцій, круглих столів, міжнародних програм обміну для студентів та викладачів, реалізацію науково-дослідницьких, культурних проектів. Передбачається також спільна участь у міжнародних дослідницьких проектах (Еразмус+, Горизонт).

Для студентів цікавими будуть молодіжні форуми, літні школи, олімпіади, спільні творчі проекти й виставки в Словаччині й Україні.