Екологічна аварія на Росі: в Умані чекають результатів експертизи

10 Червня 2019 13:56

Сьогодні під головуванням першого заступника міського голови Умані Сергія Клочка  відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому головний інженер КП «Уманьводоканал» Олег Ткаченко доповів про те, що станом на 07.00 годин  водопостачання м. Умань здійснюється за рахунок накопиченої у резервуарах води, що була забрана з водогону 8 діб тому. Цієї води вистачить на три доби.

До притоки річки Рось, яка живить водою, у тому числі, й Умань, потрапила тонна хімікатів. фото УНІАН

У випадку неможливості користування водою надалі будуть використовуватися власні резерви водозаборів і артезіанських скважин. Також буде здійснено обмеження водопостачання на промислові підприємства.

Відібрані проби води доправлені на проведення аналізу в Інститут гігієни та токсикології ім. Медведя. Результати очікуються в найближчий час.

Фахівці ТОВ «Білоцерківвода» щогодини моніторять якість води в місцях водозаборів і водосховищ акваторії річки Рось. Водопостачання з Білоцерківського водогону буде відновлено тільки тоді, коли буде отримана гарантована позитивна експертиза якості води.

Також на засіданні міської комісії ТЕБ та НС було прийнято рішення оперативно повідомляти мешканців міста про стан справ з водопостачанням.

Засідання в Умані міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Уманчан просять не панікувати і не робити надлишкових запасів води, повідомляють у міській раді.

Нагадаємо, вранці 9 червня біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter з’їхав у ставок, перекинувся та загорівся. Вогнем пошкодило каністри з пестицидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, близько 800 л їх потрапили у ставок і згодом у річку Рось. Із 23 години припинили роботу Білоцерківської насосно-фільтрувальної станції, яка забезпечує водою м. Біла Церква Київської області (209 тисяч мешканців) та м. Умань Черкаської області (84 тисячі мешканців).