Сквер і лісопарк хочуть створити у Черкасах

11 Червня 2019 10:03

Створити сквер по вул. Героїв Дніпра, навпроти будинку № 81 в Черкасах та надати йому відповідний статус і назву “Сквер Придніпровський” – така ініціатива міститься у проекті рішення “Про створення об’єктів благоустрою у м.Черкаси”, яку погодив Черкаський виконавчий комітет.

Як повідомляють у міській раді, також члени виконкому вирішили створити та надати статус лісопарку земельній ділянці в районі вул. Канівської, Карбишева, Спиридона Кириченка та Нової і присвоїти йому назву: Дахнівський лісопарк.

Рішення про передання цих об’єктів на баланс КП “Дирекція парків” поки не ухвалювали.

Копію цього рішення та клопотання нададуть до державного органу, уповноваженого проводити їх попередній розгляд, аби підготувати проект рішення Черкаської обласної ради про оголошення території Дахнівського лісопарку парк-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення.

Як ідеться у додатку до рішення, необхідність оголошення Дахнівського лісопарку парк-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення зумовлена загрозою знищення через діяльність осіб, які претендують на забудову цієї земельної ділянки, та покращення догляду за зеленими насадженнями.

Лісопарк – це лісовий масив. Переважають вікові насадження сосни звичайної віком 50-70 років, поодинокі насадження дерев листяних порід. Це тихий шматочок незайманої природи посеред галасливого міста. Місце, куди приїжджають городяни відпочити від повсякденної метушні. Такий лісовий масив захищає житловий мікрорайон від негативного впливу автодороги державного значення: шуму та викидів автотранспорту.

Погоджений проект рішення має затвердити міська рада.