У лікарні помер журналіст Вадим Комаров, на якого скоїли замах у центрі Черкас

20 Червня 2019 13:11

Сьогодні уночі помер журналіст Вадим Комаров із Черкас, на якого 4 травня було скоєно замах невідомими в центрі міста. Після жорстокого побиття Вадим Комаров перебував у стані штучної коми із глибокою мозковою травмою в Третій міській лікарні.

“Єдина версія замаху, а тепер уже і убивства, яку поділяють черкаські журналісти, – саме професійна діяльність Вадима Комарова. Він був незручним для багатьох місцевих політиків. Ставив незручні питання про корупцію в Черкасах, порушував резонансні теми, – пише голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. – Фізична агресія щодо журналістів в Україні – на неприпустимо високому рівні. А системна безкарність провокує нові атаки. НСЖУ продовжує наполягати на проведенні спеціальних парламентських слухань з питань фізичної безпеки журналістів та свободи слова. Продовжуємо вимагати реального, а не декларативного, захисту прав українських журналістів!”.

Нагадаємо, після нападу на журналіста  у Головному управлінні Національної поліції в Черкаській області перекваліфікували кримінальне провадження за статтями 15 та 115 Кримінального кодексу України (Замах на умисне вбивство).

Тим часом, як заявив сьогодні голова Національної поліції Сергій Князєв, над розкриттям цього злочину працює посилена співробітниками центрального апарату Нацполіції група слідчих, яку очолив перший заступник глави відомства – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін. До складу групи увійшли найбільш досвідчені працівники слідчих і оперативних підрозділів апарату Нацполіції.

Сергій Князєв повідомив, що в рамках розслідування кримінального провадження від моменту вчинення злочину поліцейські провели низку оглядів місця події. При їх проведенні слідчі вилучили речові докази, які можуть мати доказове значення. У кримінальному провадженні призначено комплекс судових експертиз, направлених на встановлення особи, яка скоїла кримінальне правопорушення.

Крім того, поліцейські провели поквартирний обхід будинків, розташованих неподалік місця вчинення злочину. В рамках цих заходів допитано понад 1320 осіб. Оперативники і слідчі встановили та відпрацювали відео з понад 100 камер відеоспостереження, розташованих по маршруту руху потерпілого. Частину відео вилучено та долучено до матеріалів кримінального провадження.

«Хочу висловити співчуття родині загиблого. Національна поліція докладе максимум зусиль для того, щоб цей злочин не залишився в розряді нерозкритих», – наголосив Сергій Князєв.

Водночас він повідомив, що оперативники звернулися до слідчих для отримання дозволу на розголошення частини матеріалів кримінального провадження. Відтак найближчим часом правоохоронці планують звернутися до журналістів по допомогу в ідентифікації особи злочинця.

«Найближчим часом ми звернемося до журналістської спільноти за допомогою: надамо фотороботи осіб, причетних до цього правопорушення – для того, щоб ми могли ідентифікувати найскоріше правопорушників», – зазначив глава Нацполіції.