Черкаси зустріли учасників ІІ Європейських ігор

25 Червня 2019 17:38

Самбісти Анастасія Сапсай та Андрій Болобан повернулися додому із Мінська, де тривають ІІ Європейські ігри. Анастасія виборола «золото» змагань і стала чемпіонкою. Андрій посів четверте місце в загальному заліку.

facebook.com/NOKCherkasy

facebook.com/NOKCherkasy

Зустрічали спортсменів рідні, тренер спортсменів Володимир Римар, представники відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області, влади, журналісти та звичайні черкащани. Вітали учасників ІІ Європейських ігор квітами, оплесками та обіймами.

facebook.com/NOKCherkasy

«Усе було дуже класно, хоча й не скажу, що просто й легко. Та мені приємно, що змогла здобути це золото для Черкащини. Зі своєю суперницею зустрічаюся на змаганнях вже вчетверте, дві попередні зустрічі я програла їй. Тому цього разу налаштовувалася і готувалася дуже серйозно, і все вдалося. Спочатку не розуміла що відбулося, а потім усвідомила, що стала чемпіонкою», – ділиться враженнями Анастасія Сапсай.

facebook.com/NOKCherkasy

«Я виклався на всі 100 відсотків. Ні про що не жалкую. Єдине, що мене взагалі намагалися зняти із змагань і були створені не зовсім комфортні умови. Проте відпрацював на повну», – відзначає Андрій Болобан.

facebook.com/NOKCherkasy

За словами батька Анастасії, рідні чекали на такий результат і дуже на нього сподівалися.

«Ми до цього довго йшли. Я вітаю Настю з чемпіонством. Коли їй виповнилося 9 років, я її повів в Сагунівку на дзюдо. Тривалий час вона займалася саме дзюдо, а потім спробувала себе в самбо. І як бачимо, вона досягла гарних результатів. Але впевнений, у неї ще головні перемоги попереду», – говорить батько спортсменки Іван Сапсай.

Як відзначає голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда, це взагалі перша для України золота нагорода в боротьбі самбо на змаганнях такого рівня.

«Ми задоволені таким результатом. Анастасія Сапсай пройшла довгий шлях спортсмена в боротьбі дзюдо і самбо. Але до останнього часу боротьба самбо не була серед видів спорту, які включені до програмі олімпійських ігор. Тому давати якісь прогнози було дуже складно. Тим більше це змагання такого рівня, до яких готуються всі. Той, хто підійшов в кращій формі, переміг своє внутрішнє хвилювання і показав найкращі здібності – той і став чемпіоном. Дуже раді, що таким спортсменом стала саме черкащанка Анастасія Сапсай. Вона довела всім, що справжній боєць і готова боротися до кінця за перемогу», – відзначає Андрій Більда.

Нині спортсмени планують трохи відпочити, набратися сил, а вже потім будувати плани на майбутнє, повідомляють у Черкаському обласному відділенні Національного Олімпійського комітету України.

Довідково:
Анастасія Сапсай – майстер спорту України міжнародного класу з боротьби самбо, дворазова чемпіонка Європи 2017-2018 років, срібна призерка Чемпіонату Європи 2019 року, бронзова призерка Чемпіонату світу з боротьби самбо 2018 року, чемпіон ІІ Європейських ігор в Мінську-2019.
Андрій Болобан – майстер спорту України міжнародного класу з боротьби самбо, неодноразовий чемпіон України, переможець Кубка світу 2018, бронзовий призер Кубка Європи з боротьби самбо 2018.