Синоптики розповіли, коли потепліє на Черкащині

11 Липня 2019 15:02

У розпалі літа замість очікуваного липневого тепла на Черкащину хлинула вереснева прохолода. Зараз така пора, коли відчувається подих осені задовго до того, як впав перший лист. Повітря стало прозорим, літо залишилося десь позаду, і вночі вперше за довгий час так хочеться накритися теплою ковдрою.

Чому це сталося? “Винуватець” незвичайної прохолоди – циклон, пояснюють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Ось уже кілька днів він кружляє на сході, і в результаті над Україною, зокрема Черкащиною сформувалася північна повітряна течія, яка транспортує в регіон вологу і прохолоду Північної Атлантики.

Якої погоди чекати у найближчі дні і чи далеко до спеки? Сьогоднішня ніч очікується найбільш холодною у цьому періоді похолодання +7..+9º. Проте, це не рекорд, майже 30 років тому липневої ночі відмічалося +6º. Таке зниження температури повітря сприймається незвично ще й тому, що зовсім недавно вночі було понад +20..+25º. Завтра вдень є ймовірність окремих грозових дощів.

На цьому північні процеси поки що закінчуються, тому у вихідні під впливом західного антициклону дещо потеплішає до комфортних +20..+25º. Опадів не чекаємо.

А початок нового робочого тижня відзначиться впливом південного циклону, тож можна очікувати на суттєві дощі у супроводі гроз, місцями з градом. Температура вночі 10..15º, вдень 19..24º. Нестійкий та прохолодний характер погоди утримається до кінця робочого тижня. У вихідні (20-21 липня) – сподіваємося на справжнє літнє тепло.