Черкаський національний розпочинає підготовку лікарів

12 Липня 2019 21:20

Саме про це говорили в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького на круглому столі «Підготовка кадрів для системи охорони здоров’я в умовах медичної реформи».

Як розповіли в університеті, участь у зібранні взяли відомі представники медичної галузі України — президент Національної академії медичних наук України Цимбалюк Віталій, директор інституту урології Національної академії медичних наук України Возіанов Сергій, директор Національного інституту хірургії та трансплантології ім.О.О.Шалімова Усенко Олександр, заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова, академік НАМН України Руденко Анатолій.

cdu.edu.ua

Ректор Олександр Черевко проінформував, що цього року на базі університету відкрито навчально-науковий центр «Медичний інститут». Уклавши угоди з провідними медичними закладами Черкащини, тут уже набирають абітурієнтів на спеціальність «Медицина».

“Статистика свідчать про недостатність медичних працівників не тільки в нашій області, а й в Україні. Саме тому наші фахівці й запрошені колеги готові розпочати навчання майбутніх медиків”, – підкреслив Олександр Черевко.

Про ситуацію з вакансіями медичних працівників в Україні повідомив президент Національної академії медичних наук України, академік Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор Віталій Цимбалюк Віталій. За його словами, відтік кадрів медичної сфери за кордон — це проблема всієї України.

“Сьогодні ми активно говоримо про медичну реформу, зокрема, про будівництво амбулаторій в селах, районах. Це все добре, тільки є проблема — молодь не хоче вертатися в село. Медичних працівників першої і другої ланки недостатньо. Тому те, що сьогодні Черкаський національний університет відкрив нову спеціальність і розпочинає підготовку медичних фахівців, є важливо для області. У свою чергу, я запевняю, що Національна академія медичних наук України готова з вами співпрацювати. Наші співробітники, відомі медики, можуть приїжджати до ваших студентів і проводити для них заняття. Ми повністю підтримуємо вашу ініціативу і всіляко будемо сприяти її розвитку”, — наголосив професор.

cdu.edu.ua

Свою допомогу і підтримку викладачам під час навчання медичних працівників запропонували директор інституту урології Національної академії медичних наук України Сергій Возіанов, директор Національного інституту хірургії та трансплантології ім.О.О.Шалімова Олександр Усенко, заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова, академік НАМН України Анатолій Руденко.

За  словами начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Михайла Лобаса, нині в області не вистачає близько 1500 медпрацівників.

У свою чергу, директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник запевнив, що міські медичні заклади готові співпрацювати з студентами та викладачами Черкаського національного університету.

Актуальними темами спілкування стали проблеми матеріально-технічного забезпечення медичних установ, заробітна платня медперсоналу. Порушувалося питання проходження якісної практики молодими фахівцями.

Активну участь в обговоренні взяли ректор Черкаської медичної академії Інна Губенко, головний лікар Черкаського обласного кардіологічного центру Світлана Журба, завідувач хірургічного відділення Черкаської обласної лікарні Олександр Богуславський, заступник директора КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради» Хурані Іяд Фахід, завідувачка нейрохірургічного відділення Черкаської обласної лікарні Черкаської обласної ради Наталія Атамась, керівник Комунального некомерційного підприємства «Звенигородська центральна районна лікарня» Звенигородської районної ради Вардан Айрапетян, головний лікар Черкаського обласного госпіталю ветеранів війни черкаської обласної ради Сергій Задорожній та науковці університету.

Ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко і президент Національнї академії медичних наук України академії Віталій Цимбалюк підписали меморандум про співпрацю.

Нагадаємо, у квітні 2018 року рішенням вченої ради ЧНУ було створено кафедру фундаментальної медицини. Лабораторні і практичні заняття відбуватимуться на базі навчально-наукових інститутів природничих наук, фізичної культури, спорту та здоров’я, навчальної лабораторії медичної і фізичної реабілітації санаторію-профілакторію «Едем» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, а також клінічних відділень лікувальних комунальних закладів, зокрема Черкаського обласного онкологічного диспансеру, Черкаського обласного кардіологічного центру і Черкаської обласної лікарні.