Липень-2019 на Черкащині вже претендує на статус найсухішого

22 Липня 2019 15:21

Дві декади липня вже позаду, а найтепліший місяць року не по сезону прохолодний. Температура повітря на 2-3° нижче кліматичної норми, температура води в річках 18-22°, проти червневих 28-30º.

Також в липні звичайно випадає найбільша кількість опадів за рік, за рахунок інтенсивних зливових дощів. В цьому році опадів випало по всій території області від 2 до 30% норми, а з початку літа – 30-70% норми. Найбільш проблемними є частина центральних районів, зокрема Смілянський та Черкаський, зазначають в обласному гідрометеоцентрі.

За аналізом даних, за понад 70 років спостережень метеостанції Черкаси, липень-2019 претендує на звання “найсухіший”, зауважують синоптики.

Яку погоду чекати на цьому тижні?
📌Сьогодні атмосферну нестабільність на Черкащини зумовлюють атмосферні фронти циклону на ім`я Theo, який розташувався над південною акваторією Норвезького моря. Прогнозують короткочасні дощі, грози місцями шквали 15-20 м/с. Температура вночі 11-16º, вдень 23-28º.
📌У середині тижні позначиться вплив балканського циклону, очікуються дощі, грози через що повітря охороне на 2-3º.
📌У кінці робочого тижні, коли настає кліматична маківка літа, ініціатива стане переходити до скандинавського антициклону. Дощів поменшає, дещо потеплішає, проте спеки все ж не буде.