На тижні Черкащина відчує осінню прохолоду

29 Липня 2019 14:00

Нинішнє літо сповнене контрастів. Спочатку воно порадувало, потім налякало черкащан спекою і відсутністю дощів, а в середині липня повіяло прохолодою.
У минулі вихідні спекотну погоду в області, коли денні максимуми становили +30..+32º, організував субтропічний антициклон.

Утім, уже на поточному тижні прохолодне арктичне повітря із акваторії Карського моря (температура води в ньому зараз лише 5-9°, а біля узбережжя Нової Землі ще нижче) охолодить наш регіон, повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

За прогнозами синоптиків, до середи нічні температури у нашому регіоні ще триматимуться в межах 14-19°, а вдень 22-27º. А вже у другій половині тижня – пік похолодання: вночі 10-15º, вдень лише 17-22º.

За кліматом, така ситуація із похолоданням в кінці липня на Черкащині буває раз на 10 років.

За останні 70 років ультраполярні вторгнення в останній декаді липня траплялися 7 разів. А найінтенсивніший заток арктичного повітря спостерігався у 1976 році, коли максимальна температура повітря 30 липня досягла лише +17,9°.

Ближче до вихідних чекаємо південний циклон, який принесе грозові дощі, шквальний вітер 15-20 м/с та град.

Літні дощі зараз бажані та вкрай необхідні:
🔹Значний недобір опадів впродовж літа спровокував та тривалий час утримує ґрунтову засуху в ряді районів області.
🔹Суха та спекотна погода сформувала найвищий, 5 клас, пожежної небезпеки в екосистемах Черкащини.
🔹Поряд з цим, гідрологічний пост Велика Яблунівка з 22 липня фіксує найнижчі за 60 років гідрологічних спостережень рівні води у річці Тясмин – 148-146 см.