На поточному тижні літо поверне борги, – черкаські синоптики

12 Серпня 2019 12:33

Попри те, що літо завершується, воно не має наміру “здавати” свої позиції, зауважують у Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

За прогнозом синоптиків, на поточному тижні керувати погодою будуть одночасно тепла частина північного циклону та західний антициклон. Тому суттєвих опадів не чекаємо, а температурний фон підвищиться, як за рахунок збільшення сонячних годин, так і внаслідок панування південного переносу повітряних мас.

Упродовж робочого тижня денні температури будуть в межах +24..29º, а у вівторок та середу 13 і 14 серпня досягнуть спекотних позначок +31..33º, мабуть, востаннє в цьому році.
Наприкінці північно-західні вітри охолодять Черкащину і повернуть температурний фон до норми.
Антициклон забезпечить вночі малохмарну погоду, земна поверхня швидко остигатиме, тому вночі та вранці можливі тумани.

Цікаво, що такою посушливою перша декада серпня на Черкащині не була вже останніх 20 років, а такою прохолодною – всі 30.
Ця незвичайна для нашого клімату подія відбулася завдяки північним повітряним течіям у тилу циклонів, які рухалися по більш північних траєкторіях на схід. Тому в перші 6 днів місяця середній температурний фон становив лише +16..18º, вночі було до +6º, а вдень – не вище +20..25º. В останні 4 дні декади ситуацію рятував виступ Азорського антициклону. Він підвищив середній температурний фон на 2-4º та подарував 2 спекотних до +30..33º дні.

н

УвагаВ області відкрито сезон полювання. Внаслідок тривалої відсутності значних дощів, в лісах та на полях встановилася надзвичайна 5 КЛАСУ пожежна небезпека! Будьте обережні з вогнем на природі!
🔰Погода тижня сприятиме збиранню врожаїв, підготовці грунту до сівби озимини, ремонту доріг та підготовки до осінньо-зимового періоду.