Зеленський підтримав ініціативу Томенка: промосковські партії не отримають держфінансування

2 Вересня 2019 16:05

Відповідно до Закону про фінансування політичних партій, який був прийнятий в 2016 році, кошти на статутну діяльність з державного бюджету мали отримати 11 партій, що набрали 2% голосів виборців. Відповідно до підрахунків експертів, загальні бюджетні видатки за 5 років існування мали б становити близько 6 мільярдів гривень.

З огляду на це, команда Громадського руху «Рідна країна» на сайті Президента ініціювала петицію щодо «Скасування бюджетного фінансування політичних партій в Україні». Петиція за рекордні 22 дні набрала необхідні 25 тисяч голосів, інформує прес-служба Громадського руху «Рідна країна».

«Ми завжди виступали проти витрачання мільярдів бюджетних коштів на політичні партії, особливо коли їхніми творцями є олігархи, а в країні триває війна. Не слід забувати, що левову частку коштів, які отримали партії попереднього скликання, були витрачені на політичну рекламу на олігархічних каналах. Але сьогодні ми можемо проінформувати, що перший крок до ліквідації надмірних витрат коштів платників податків таки зроблено, – зазначив лідер руху Микола Томенко. – Президент Зеленський відреагував на нашу ініціативу, яку, в свою чергу, підтримало суспільство, і зареєстрував відповідний законопроект №1029, яким пропонується внести зміни до ст.172 Закону України «Про політичні партії в Україні», а саме зменшити фінансування політичних партій, які представлені в парламенті, та скасувати фінансування тих, які набрали 2%».

Згідно з зазначеним законопроектом фінансування не отримають 6 партій, які набрали 2%, а ті, хто набрав 5% і потрапив до парламенту, будуть отримувати значно менше. Таким чином бюджет, а отже й платники податків, зекономлять більше, ніж 1,5 млрд грн. за 5 років, а політичні партії Вілкула-Кернеса, Гройсмана, Шарія та інших взагалі не отримають бюджетних коштів на свою діяльність.

«Я вважаю, що наступним кроком має бути зміна законодавства, яка чітко визначає та контролює на що витрачають партії бюджетні кошти. Потрібно заборонити використання бюджетних коштів на політичну рекламу і зберегти можливість витрачати їх,на приклад, на безкоштовну юридичну консультацію соціально незахищених верств населення, учасників бойових дій, пенсіонерів. Наша команда, вітаючи появу законопроекту президента Зеленського, буде й надалі стояти на тому, що у воюючій, бідній та корупційній країні слід відмінити фінансування й 5 політичних партій, які представлені сьогодні в парламенті», – заявив Микола Томенко.

Він додав, що закликає лідерів партій, таких, як: Європейська Солідарність на чолі з мільярдером Порошенком, Опозиційна платформа «За життя» на чолі з мільярдером Медведчуком та інших небідних лідерів парламентських партій скористатись правом відмовитись від державного фінансування, яке передбачене частиною третьою статті 173 Закону України «Про політичні партії в Україні» та подавши до Національного агентства з питань запобігання корупції заяву про відмову, а згадані кошти перенаправити на підтримку української армії, освіти, науки, культури, охорони здоров’я.