“Ніби вчора”: у цей день 55 років тому Андрій Хіміч виборов перше і єдине черкаське Олімпійське “золото”

22 Жовтня 2019 20:02

Фотографія зроблена влітку 1964 року на Дніпрі поблизу Черкас. Андрій Хіміч готується до ХVIII Олімпійських ігор у Токіо. Через хворобу серця більше не виступав. gazeta.ua

22 жовтня 1964 року в Токіо на ХVIII Олімпійських іграх черкащанин Андрій Хіміч виборов «золото» на змаганнях з веслування на каное. Він у парі зі Степаном Ощепковим із Владивостока змагався на каное-двійці на дистанції 1000 метрів. Їм вдалося обігнати найближчих суперників на 4 секунди, або близько 25 метрів. Тож сьогодні – 55 років, як Андрій Іванович Хіміч став Олімпійським чемпіоном.

Тоді він також був першим Олімпійським чемпіоном із веслування на каное в Україні. І вже 55 років він несе титул першого й досі єдиного Олімпійського чемпіона Черкащини.

“Ніби вчора це було, – згадує Андрій Іванович про день змагань. – День був тоді чудовий. Щоправда, сильний туман, що за 300 метрів нічого видно не було. Але ми з напарником блискуче виступили”.

Газета “Правда” від 23 жовтня 1964 року писала: “Второй раз гимн СССР прозвучал сегодня над озером Сагами в честь наших гребцов на каноэ-двойках. Педагог Андрей Химич и электротехник Степан Ощепков прошли 1000 метров за 4 минуты 4,65 секунды, опередив гребцов Франции и Дании, Венгрии и Румынии”.

Андрій Хіміч відзначає, що в цей день його завжди вітають друзі та знайомі з такою важливою перемогою, йому приємно згадувати той переможний день.

Загалом Андрій Іванович побував на чотирьох Олімпіадах: як учасник, як тренер та як гість.

За інформацією Національного Олімпійського комітету України в Черкаській області