Поліція затримала серійного грабіжника церков на Черкащині й Київщині (відео)

22 Жовтня 2019 18:34

Упродовж останнього часу до поліції Черкаської області почали надходити повідомлення про крадіжки з церков в Золотоніському, Чорнобаївському та Канівському районах.

Невідомий по ночам проникав у приміщення церкви та викрадав старовинні ікони, коштовне церковне начиння та кошти з скриньок для пожертв. Проаналізувавши обставини та спосіб вчинення крадіжок поліцейські дійшли висновку, що до серії крадіжок причетна одна і та ж сама особа.

В результаті опрацювання наявної оперативної інформації та доказової бази отриманої з місць вчинення кримінальних правопорушень поліцейські Золотоніського району встановили особу, яка причетна до вчинення серії крадіжок.  Ним виявився житель Чорнобаївщини. Зловмисника затримали після вчинення ним чергової крадіжки.

У розмові зі слідчими чоловік розповів, що обкрадав церкви у Черкаській та Київській областях.

До кожної крадіжки ретельно готувався. Церкви обирав через мережу Інтернет.  Заздалегідь приїздив у населений пункт, де була розташована церква, обходив місце, де планував вчинити крадіжку, з’ясовував всі деталі і в подальшому, вночі проникав до храмів та викрадав найцінніші речі та кошти, які громадяни залишали у вигляді пожертв. В подальшому викрадене майно продавав через мережу Інтернет по низьким цінам, а кошти витрачав для власного дозвілля.

Також  слідчі встановили, що зловмисник ще причетний до серії крадіжок велосипедів, які він викрадав щонайменше чотири рази, щоб дістатися до місця вчинення крадіжки.

Чоловікові оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України, вирішується питання про обрання йому міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.