Синоптики спрогнозували майбутню зиму на Черкащині

4 Листопада 2019 09:10

Кожного року напередодні зимового сезону українців лякають суворою та затяжною зимою. Проте, лякати людей тим, що саме такою буде цьогорічна зима, поки що Немає жодних підстав. Робити точні прогнози зараз досить складно – клімат “розхитаний”. Однак, як зауважують в Черкаському обласному гідрометеоцентрі, загальні тенденції цілком зрозумілі: зим “як 50-60 років тому” нам більше не бачити. Вони будуть переважно теплими, дощовими і з хвилями екстремальних морозів.

Зима на Черкащині – найскладніший у погодному відношенні сезон року, з великою кількістю небезпечних погодних явищ: снігопадами, хуртовинами, сильними вітрами, ожеледдю, налипанням мокрого снігу, ожеледицею на дорогах, туманами.

У більшості останніх років зими на Черкащині були не суворі та малосніжні. Завдяки розташуванню Черкащини між теплою і вологою Атлантикою та холодним взимку Азійським континентом, зимовий період в нашому регіоні відрізняється нестійкими погодними умовами: чергуванням морозних періодів з періодами відлиг, різноманітними опадами.

За кліматом, у третій декаді листопада відбувається перехід до зимового режиму погоди, середньодобова температура переходить через 0º, випадають опади у змішаної фазі (дощ та сніг, мокрий сніг).

Відповідно до орієнтовного прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного центру по території України на зимовий період 2019-2020 років, у листопад-грудні 2019 року і в березні 2020 року середня місячна температура очікується близькою до норми, у січні-лютому 2020 року вищою на 1-1,5° за середню температуру за базовий період метеорологічних спостережень (1981-2010 рр.).
Нинішньої зими погодні умови можуть ЗАЗНАВАТИ різких змін, а саме: короткочасних, але достатньо сильних похолодань, випадків сильних снігопадів, налипання мокрого снігу, утворення ожеледі.
йбОрієнтовний прогноз на зимовий період буде уточнюватися місячними, декадними та короткостроковими прогнозами.

Черкаські зими в цифрах:

За останні 30 років середня температура зими становить 2-4º морозу, абсолютний мінімум температури -33° (зима 1986-87 рр.), абсолютний максимум +17° (зима 1988-89 рр.). Сума опадів за сезон 96 мм, найбільше – у грудні 36 мм. Середня дата стійкого залягання снігового покриву 14 грудня, сходу – 17 березня. Середня висота за зиму становить 21 см, найбільша – 65 см (1984-85 рр.), у наметах – до 100 см. Середня товщина льоду на річках – 25 см, на водосховищі – 35 см, найбільша 70-90 см. Промерзання ґрунту можливо на глибину 40-50 см, в окремі періоди – до 110 см.