На Черкащину насувається зима: в другій половині тижня погода погіршає

18 Листопада 2019 14:00

Антициклон зі Сходу продовжує формувати на Черкащині теплу як для цього часу та суху погоду. Температурний фон на 5-6º вище норми. Антициклональна циркуляція поширюється до великих висот, тому “зрушити” такий атмосферний центр непросто.

За прогнозом Черкаського обласного центру з гідрометеорології, у найближчі дві доби характер погоди суттєво не зміниться. Більш тепле повітря, що надходить із південними вітрами сприяє утворенню адвентивних туманів, особливо після заходу сонця. Температура вночі 1º морозу – 4º тепла, вдень 4 – 9º тепла.

Погода зміниться у другій половині тижня.

Уже ввечері 21 листопада, майже на тиждень раніше звичайних строків, у наш регіон пошириться холодне повітря з районів північних морів. Вторгнення холоднечі в супроводі рвучкого вітру розпочнеться із північного-сходу, і одним із перших його зустріне Золотоніський та Черкаський райони. Одним із негативних факторів, є те що похолодання відбудеться на суху та «голу» землю. За попередніми розрахунками, значних опадів синоптики не чекають.

До кінця місяця нічні температури 3-8º морозу вдень близько 0º. На річках області поступово з’являтимуться перші льодові явища.

Коли починається зима?

Початком зими вважається дата переходу середньодобової температури через 0º в бік зниження. На Черкащині, зазвичай, цей перехід відбувається не одразу, спочатку він нестійкий. “Зимові погрози” повторюються і частішають, починаючи з початку другої декади листопада, поки остаточно не встановиться зимовий режим погоди з його від’ємним фоном температур. Відбувається це, в середньому, 29 листопада. Саме цю дату і вважають на Черкащині початком зими…