У Черкасах закатали в асфальт майже 40 люків

10 Грудня 2019 23:36

У Черкасах під час виконання робіт з ремонту твердого покриття проїжджих частин виконавці взяли собі моду закривати асфальтом каналізаційні і водопровідні люки. Вже «заасфальтовано» 20 каналізаційних і 18 водопровідних люків. Про це журналістам «Про все» повідомив директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

– Є технологія реконструкції, капітального ремонту доріг, яка передбачає підняття люків до проектних відміток реконструкції колодязя. А сьогодні будівельники, які ремонтують ці люки, не витримують норми регламентних робіт, закривши ці люки шаром асфальту. На сьогодні таким чином закрито 20 каналізаційних і 18 водопровідних люків, – розповів Сергій Овчаренко.
За словами директора «Черкасиводоканалу», працівники підрядних організацій, заасфальтовуючи люки, створюють загрозу колапсу у місті. Якщо не дай Бог виникне аварійна ситуація на водопроводі чи каналізації і необхідно буде відкрити люки, то для працівників «Черкасиводоканалу» буде проблематично знайти їх під асфальтом.
– Є зараз прилади, за допомогою яких можна знайти заасфальтовані люки. Але коли їх знайдуть, треба буде відбити асфальт, який їх закриває, а у підприємства немає такої техніки, тож на її пошук теж піде певний проміжок часу, що зробить період ліквідації наслідків аварії значно довшим . Відтак, люди змушені будуть сидіти без води, або потерпати від того, що підвал будинку заливатимуть нечисти з каналізації, – додав директор «Черкасиводоканалу».