Погода на Черкащині тримається на “зачарованому нулі”

20 Січня 2020 13:00

Цьогорічну зиму поки що можна характеризувати, як аномально теплу та значним дефіцитом опадів. Середня температура з початку зими становила 1,5º тепла, що аж на 5º вище кліматичної норми на цей час. Вона увійшла в трійку найтепліших, після 1960-1961, 2006-2007. У такі роки, зимовий режим погоди, а саме перехід середньодобової температури через 0º у бік зниження наставав із запізненням, у січні і найпізніше – 26 січня. Дефіцит опадів в окремих районах області триває практично 12 місяців.

Причиною такого не звичайного сценарію є активність атлантичних циклонів, які виносять тепло на схід і не дають закріпити там свої позиції Азіатському антициклону. Центральна Україна, зокрема Черкащина, наразі залишається на межі цих циклонів і виступів південного антициклону. Тому погода утримається на так званому «зачарованому нулі».

Середній температурний фон коливається біля цієї позначки з невеликими відхиленнями і не дає зрозуміти, що це: ще осінь, або вже початок весни?

За прогнозом Черкаського обласного гідрометеоцентру, найближчі дві доби погода кардинальних змін не зазнає. Зберігається вплив антициклону, тому без істотних опадів, температура вночі 1-3º морозу, вдень 0-5º тепла.

22-23 січня атмосферний фронт із північного заходу принесе на Черкащину невеликий дощ та мокрий сніг у супроводі сильного вітру 15-20 м/с. Ненадовго похолодає. Температура вночі 2-7º морозу, вдень близько 0º. Буде слизько.
У вихідні дещо потепліє і все також без опадів.