Стрілець із Черкащини встановив два рекорди України за місяць

28 Січня 2020 23:20

Черкаський стрілець Сергій Куліш встановив новий рекорд України з кульової стрільби. Його попередній рекорд протримався лише трохи більше тижня.

На Міжнародному турнірі H&N Cup 2020 із кульової стрільби в Мюнхені Сергій Куліш (у центрі) виборов «золото» у стрільбі з пневматичної гвинтівки з 10 м.

Як інформують у обласному відділенні Національного Олімпійського комітету України, на національному чемпіонаті 10-16 січня 2020 року у Львові черкащанин встановив рекорд України, показавши у кваліфікації вправі ГП-6 (стрільба з пневматичної гвинтівки: 60 пострілів з положення стоячи) 631,7 оч. На змаганнях H&N Cup в Німеччині 24 січня Сергій перевершив себе і встановив одразу два рекорди: в кваліфікації він продемонстрував результат 632,4 оч., а у фіналі – 251,1оч. і, таким чином, виборов «золото» Міжнародного Кубка зі стрільби.

Тренер спортсмена Наталія Чепурна відзначає, що щороку результати у вправі ГП-6 зростають. Для прикладу, на Олімпійських Іграх-2016 у Ріо, на яких Сергій Куліш виборов «срібну» медаль, він вийшов до фіналу з результатом 627,0, а чемпіон Нікколо Кампріані тоді настріляв у кваліфікації 630,2. Але за ці чотири роки результати значно зросли, і зараз, щоб стати фіналістом змагань, потрібно влучати щонайменше 630 очок.

«Насправді ці рекорди України для Сергія – це чергова відмітка на шляху до Олімпійських ігор-2020. Зараз Сергій зосереджений саме на пневматичних вправах, і, як бачимо, це дає свої переваги. Він активно готується до чемпіонату Європи зі стрільби з пневматичної зброї, що запланований наприкінці лютого у Вроцлаві, де буде розіграно 2 ліцензії на Олімпіаду в Токіо. Вся підготовка Сергія нині направлена якраз на те, щоб вийти на пік форми. Після участі у низці змагань можна сказати, що проміжні цілі було досягнуто. Сергій демонтрує дуже високий рівень підготовки, про що й свідчать встановлені рекорди», – наголошує Наталія Чепурна.

Уже з березня у Сергія Куліша розпочнеться інтенсивна підготовка до стрільби з малокаліберної гвинтівки. У травні відбудеться кваліфікаційний передолімпійський турнір, на якому стрільці-гвинтівочники змагатимуться у влучності, як з пневматичної, так і з малокаліберної зброї. А далі – фінішна пряма до Олімпійських ігор.