Черкащанку, яка обгоріла, рятуючи синів, утретє прооперували

3 Лютого 2020 18:56

Поки черкащанка Анна Лємєшева лікується в опіковому відділенні, її сини Іван та Ілля проживають із дідусем і бабусею на квартирі, яку їм довелось орендувати, бо будинок, у якому сталася пожежа, не підлягає ремонту.

Нагадаємо, у середині грудня минулого року в Черкасах по вул. В’ячеслава Чорновола серед білого дня сталася пожежа в житловому будинку. Причиною пожежі могло стати коротке замикання електропроводки. Клуби чорного диму з димоходу першою помітив сусід і подзвонив хазяйці, яка в цей час була на роботі. Її чоловік перебував у відрядженні. Та, допоки їхала з роботи, єдине, про що благала сусіда – врятувати доньку з дітками. Перестибнувши через невисокий паркан, сусід виніс із будинку чотирирічних Івана та Іллю. Їх мама, 31-річна Анна Лємєшева лишилася в задимленому будинку в пошуках малюків, тому й отримала 60% опіків тіла – обличчя, ніг і рук.

Братики Іван та Ілля сьогодні проживають із дідусем і бабусею на квартирі, яку їм довелось орендувати, бо будинок, у якому сталася пожежа, фактично не підлягає ремонту.

– Міська рада виділила нам спочатку однокімнатну квартиру в гуртожитку. Сама кімната – на третьому поверсі, а душова – на першому…Тому нам самостійно довелось орендувати двокімнатну квартиру в районі Д на Рябоконя. Тепер в одній кімнаті проживаю я з онуками, а в іншій – мій чоловік, – розповіла бабуся Людмила Кавун.

Анні Лємєшевій нещодавно зробили третю операцію – накрили обгорілу шкіру на руках і колінах знятою шкірою з живота. Жінка проходить лікування в Першій міській лікарні в опіковому відділенні.

– По мірі того, як протікає процес заживлення, Володимир Іванович (завідуючий опіковим відділенням Першої міської лікарні Цапенко Володимир Іванович – Ред.) пише нам список ліків. Лікар сказав, що як для такої важкої хворої, процес одужання протікає повільно, але задовільно, – розповіла Людмила Кавун.

Анна перебуває в свідомості, однак на ноги поки що не встає. На руках – глибокі опіки третього ступеня. Під час пожежі вона закривалася руками, – говорить Людмила Кавун.

– Наша родина безмежно вдячна всім, хто відгукнувся на наше горе. Допомагали матеріально, діткам передали стільки одягу, постільне, рушники, пральну машину, телевізор, диван привезли. Якби не люди, не знаю, як би ми осилили всі операції доньці, – говорить крізь сльози Людмила Кавун. – Які б препарати не потрібні були, а на один флакончик ліків ішло і 2000, і 8000 гривень, ми все це могли купити, адже люди скидали гроші. Ми зробили атаку на ураження, на опіки доньки і цим, думаю, врятували їй життя.

Дідусь хлопчиків, Петро Іванович Кавун – інвалід ІІІ групи, переніс інсульт. Родина переносить одне випробування долі за іншим, адже минулого літа на трасі насмерть розбився старший, 32-річний син Людмили Кавун Олексій.

28 січня малюки відсвяткували своє п’ятиріччя. Бабуся зранку з онучатами навідалася до доньки в лікарню, а ввечері для улюблених онучат влаштувала свято у дитячому центрі.

Карта для переказу ПриватБанк: 4052477252276281 – Петро Кавун, батько Анни Лємєшевої.