Черкаські рятувальники на час карантину відкрили телефон психологічної підтримки

27 Березня 2020 12:00

Пандемія коронавірусу торкнулася базової потреби кожної людини – потреби в безпеці. Сьогодні в умовах оголошеного карантину багато черкащан опинилися в ситуації, коли обставини змушують повністю перебудувати своє життя.
На жаль, велика частина сьогоднішніх питань напряму пов’язана з емоційним навантаженням.

В управлінні ДСНС у Черкаській області запроваджено цілодобовий телефон екстреної психологічної допомоги, 063-503-72-07, за яким фахівці Служби готові надати вам підтримку і якісну психологічну допомогу.

“Для нас важливий кожен, люди пенсійного віку, внутрішньопереміщені особи, мами з маленькими дітьми та чоловіки, що звикли самотужки долати проблеми, ми допоможемо тим хто повернувся з зони ООС(АТО) і тим, кого хвилюють рідні. Ви усі для нас важливі. Разом ми здолаємо цей непростий період”, – йдеться в повідомленні рятувальників.

Як самостійно знизити відчуття тривоги і паніки і відновити внутрішній баланс?

Під час карантину збільшилася кількість подій, які для повсякденного життя не характерні. Ми — заручники ситуації, що склалася, але вихід з неї лише один, – взаємодія один з одним. Розмови про свій стан з близькими людьми можуть допомогти знизити відчуття страху і тривоги.
Спробуйте зрозуміти, що конкретно вас лякає. Викладіть свої думки на папері. Складіть невелику телефонну книжку особливо важливих телефонів, куди дзвонити на випадок конкретної ситуації. Чим лікувати, якщо з’явилися якісь конкретні симптоми? Хто конкретно може про вас подбати, надати допомогу? До кого можна звернутися, якщо закінчаться гроші? Складіть список важливих речей та продуктів аби родина могла якийсь час побути в ізоляції. Що ви можете зробити аби потурбуватися про близьких людей, які сьогодні знаходяться в зоні ризику?
І головне. Усвідомте, ви не одні.