Черкащани можуть сприяти розробці ліків від COVID-19

22 Квітня 2020 23:30

Світові лідери виробництва ліків із плазми крові об’єднали зусилля задля прискорення розробки і виробництва гіперімунного імуноглобуліну. Призначення препарату — лікування пацієнтів із ускладненим перебігом COVID-19. Для його виготовлення необхідною є плазма тих, хто одужав від коронавірусу. Одним із центрів забору плазми української компанії Biopharma, яка долучилася до проекту, є і Черкаський обласний центр служби крові «Черкаси-Плазма».

З ініціативою спільних дій виступили компанії CSL Behring (США) та Takeda (Японія). До них вже приєднались Biotest (Німеччина), BPL (Велика Британія), LFB (Франція) та Octapharma (Швейцарія). Альянс дозволить об’єднати зусилля провідних спеціалістів галузі із різних частин світу для розробки надійного та ефективного способу для лікування хворих на COVID-19.

Передбачається, що для розробки гіперімунної терапії потрібне донорство плазми крові багатьма пацієнтами, які повністю одужали від COVID-19. У крові таких людей уже містяться антитіла, здатні боротись з новим коронавірусом. Із зібраної плазми буде вироблений препарат із високим вмістом антитіл до COVID-19. У зв’язку із цим Biopharma звертається до активного громадянського суспільства із закликом сприяти розвитку донорства плазми.

За інформацією Черкаського обласного центру служби крові