Незабаром черкащани зможуть розраховуватися новою монетою 10 гривень (відео)

1 Червня 2020 19:30

Національний банк України з 3 червня уводить в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти.

З 3 червня 2020 року монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках.

З 3 червня в Україні вводять 10-гривневу монетуМонета номіналом 10 грн буде вважатися платіжної нарівні з 10-гривневою купюрою і поступово замінить її. Вага монети – 6,4 грама, вона буде виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем, на реверсі – зображення гетьмана Івана Мазепи. Спочатку буде випущено близько 5 млн монет.

Posted by Наталья Макаренко on Monday, 1 June 2020

Громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на обігові монети цього номіналу. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами цього номіналу. Поступово – у результаті природного зношення – 10-гривневі банкноти будуть замінюватися в обігу монетами.

Нова обігова монета номіналом 10 гривень – невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага – 6,4 г. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.

Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина та гурт) нова 10-гривнева монета суттєво відрізняється від обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень. Завдяки більшому діаметру та гурту (третя сторона монети) зі спеціальним грубим рифленням громадянам буде легко відрізнити її від обігових монет інших номіналів.

На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.