Після пожежі 5 років тому Черкаський драмтеатр планують відкрити цієї осені

1 Липня 2020 18:00

Сьогодні минає п’ята річниця після масштабної пожежі в Черкаському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка. Відтоді тут провели масштабні роботи першої черги. Далі – завершальні роботи з ремонту та обладнання сцени. Завершити їх планують вже восени. Про це повідомив у ході прес-брифінгу перший заступник голови Черкаської ОДА Дмитро Ляшов.

Після пожежі в театрі  провели аварійно-відновлювальні роботи вартістю у понад 22 млн грн. Тут перекрили дах, зробили піддашшя та інші першочергові роботи. Далі взялися за відновлення приміщення. Зокрема, повністю відновили екстер’єр: фойє всіх трьох поверхів, підвалу, глядацької зали, інших приміщень. Обійшлися вони у 100 млн грн. На черзі – завершальні роботи другої черги.

“Ставимо перед собою досить амбітну  ціль – цього року обов’язково закінчити реалізацію другої черги ремонту в театрі, – сказав Дмитро Ляшов. – Вже відбулися тендерні процедури, триває процедура оскарження переможця тендеру. Наступного тижня, коли підпишемо договір генерального підряду, завершальні роботи стартують. Вони сконцентровані саме на коробці сцени: відновлення поворотного механізму сцени, штахетного господарства, влаштування нового планшету сцени та її одягу, придбання та встановлення сучасного обладнання для звуку й освітлення. На це спрямуємо половину виділених коштів на другу чергу”.

Загалом на рік передбачено 50 млн грн. Зокрема з Держфонду регіонального розвитку – 35,5 млн грн, обласного – 6,4 млн грн та 8 млн грн субвенції з Черкаського міського бюджету. Обласний центр спрямує кошти безпосередньо на облаштування Театральної площі.

Директор театру Петро Ластівка зауважив, для них нині важливо дотриматися технологічності при ремонті та облаштуванні сцени, аби вистави проходили на високому рівні. Для цього драмтеатр отримає сучасне обладнання, необхідне та достатнє для того, щоб реалізувати свої творчі потреби. Водночас, частину з необхідного тут уже придбали у 2018 році на 6,5 млн грн.

“Раніше ми придбали шикарні пульт звукорежисера та пульт художника з освітлення, а також деяке світлове та звукове обладнання, – розповів Петро Ластівка. – Тож зараз у нас вже дещо є, ми будемо його монтувати та докуповувати необхідне. Наша мета, аби все на сцені було симетрично, гарно та по-європейськи. Для нас важливий звук в залі, акустика, управна система освітленням. Бо дизайн на сцені – це дизайн вистави, яка має бути органічною та художньою”.