Столітній ліс у Черкасах перетворюють на котеджне містечко (відео)

2 Липня 2020 09:00

Замість соснового парку – котеджне містечко. У Черкасах міськрада віддала в приватну власність понад три гектари хвойного лісу.

Це сталося ще 14 років тому, але забудовувати зелену зону почали тільки зараз.

Власники елітних земельних ділянок вже спилюють дерева, щоб розчистити місце під свої маєтки, йдеться в сюжеті “Подробиць”.

Вікові дуби та столітні сосни – цей невеличкий клаптик дикої природи майже в середмісті Черкас просто дивує своєю мальовничістю. Нині колишня паркова зона поступово перетворюється на приватний будівельний майданчик.

Дива закінчуються, коли мова заходить про гроші – великі гроші.

На місці цього котловану ще кілька тижнів тому був ліс, а тепер фундамент. І це за кілька метрів від старенького паркану санаторного дитсадка.

Вихованці цього садочка – діти з патологією органів дихання. Цілюще лісове повітря їм замінює будь-які процедури. Завідувачка закладу пригадує: уже з добрий десяток років забудовники намагаються розчистити зелені насадження довкола садочка. Проте активізувалися кілька тижнів тому.

Валентина Прокопенко, завідувачка Черкаського ДНЗ санаторного типу №74:

“Були такі випадки, що під’їжджав бульдозер і починав вирубувати, ми підходили, діти кричали “що ви робите?”, люди показували ордера на землю. Якщо говорити про цю ділянку, яка безпосередньо біля нас, воно все робиться у вихідні дні переважним чином”.

На місце вирубів містяни навіть викликали екоінспекцію. Але та – безпорадна. Земля в лісі ще з 2006 року – приватна власність. Так тоді розпорядилась міська рада. За спиляні дерева власники ділянок мають лише виплатити відшкодування до місцевого бюджету і можуть вільно будувати далі.

Олександр Позняков, заступник начальника екологічної інспекції центрального округу:

“Закон в даному випадку надання зелених насаджень, в тому числі земельних ділянок в межах населених пунктів чітко не забороняє надання у власність земельних ділянок”.

На цій карті землеустрою Черкас жовтим позначений майже весь ліс довкола садочка. Це вже приватизовані під забудову ділянки із кадастровими номерами. Поки що їх вісімнадцять.

Серед власників – бізнесмени і місцеві посадовці разом із родичами.

А ось такий вигляд, за генпланом забудови міста, матиме масив у майбутньому велике котеджне містечко. Нинішній міський голова і сам обурений.

Анатолій Бондаренко, міський голова Черкас:

“Багато питань є по генеральному плану в тому числі і по забудові Замкового узвозу, по території Лісової просіки там також у генеральному плані внесена зелена зона. Ми готові сприяти в тому числі природоохоронній прокуратурі стосовно подачі в суд і представляти інтереси громади міста Черкаси”.

Якщо подальшу забудову й передання лісу в приватну власність ще можна зупинити, каже міський голова, то з відведеними ділянками – справжня проблема: їх уже узаконили через суд.