Шквали і смерчі: 7 липня на Черкащині прогнозують небезпечні погодні умови

6 Липня 2020 13:15

Уже місяць на Черкащині утримується підвищений температурний фон, із середньодобовою температурою повітря вище 20º, та 7 днів вище 25º, в той час як звичайно за все літо їх буває 40 та 3 відповідно.

Черкащина вже добряче розпекласі, але вже найближчими днями відчуватимемо свіже прохолодне повітря. Проте, не так все просто!

Завтра, 7 липня, через Черкащину буде проходити холодний атмосферний фронт із Західної Європи, вдень повітря ще встигне розпектися до 30-32º. Зіткнення двох контрастних обширних повітряних мас – холодної і теплої призведе до швидкого розвитку потужних купчасто-дощових хмар та штормового фронту з комплексом небезпечний погодних явищ: грози, дощі різної інтенсивності, град, шквали 15-20 м/с, можливі навіть смерчі. Ситуація складна і небезпечна

Така ситуація збережеться і в ніч на середу, 8 липня.

8 липня вже відчуємо прохолоду, повітря освіжиться до 20-22º. Вдень інтенсивність грозових дощів зменшиться.Надалі атмосфера заспокоїться, спека не дошкулятиме. Антициклон, який впливатиме на погоду нашого регіону, забезпечить сонячну без істотних опадів погоду. Температура вночі 10-15º, вдень лише 21-26º.

Тому, щоб мінімізувати негативні наслідки від негоди вже сьогодні слід скорегувати свої плани на ці дні. Краще залишитися вдома!

Схожі синоптичні процеси розвивалися минулої суботи, а також в недалекому 2017 році, коли 1 липня на зміну спеці у другій половині дня внаслідок проходження через наш регіон із надзвичайно великою швидкістю надто активного атмосферного фронту, спостерігався цілий комплекс небезпечних та стихійних явищ: грозові дощі, град 6-10 мм, сильний вітер і шквали 15-20 м/с, місцями випали сильні дощі 30-31 мм за 1-3 год та навіть смерч.

Саме влітку в атмосфері відбуваються вибухові процеси, пов’язані з інтенсивною конвекцією, коли ще вранці небо чисте, сяє сонце, а потім до полудня формуються хмари і у другій половині дня починаються інтенсивні, залпові зливи, супроводжувані градом і шквалами.

За інформацією Черкаського обласного гідрометеоцентру