Голова ОДА пояснив, як житиме укрупнена Черкащина з чотирма районами

17 Липня 2020 18:36

Інформую про укрупнення районів Черкаської області: на що це впливає насправді?

Черкащина згідно рішення матиме 4 райони: Черкаський, Уманський, Звенигородський та Золотоніський.

Нові райони утворюються виключно для організації системи виконавчої влади!!! Це – місцеві адміністрації, поліція, фіскальні органи, держзем, держстат, поліція, прокуратура, суди.

– Люди проживають не в районах, а в селах, містах, ОТГ. Якраз це і є місцеве самоврядування. Наближення послуг до жителів, які надаються і надаватимуться в громадах, і є мета реформи децентралізації. З утворенням великих районів ми зможемо позбутися міжрайонних, надрайонних та інших утворень.

– Чинні районні ради припинять свої повноваження ще в 2020 році. Нові районні ради оберуть 25 жовтня цього року.

– Реорганізація органів виконавчої влади (РДА, територіальних органів та підрозділів ЦОВВ) буде відбуватися поетапно.

РДА працюватимуть без змін до кінця 2020 року, а з 1 січня 2021 року розпочнеться утворення РДА в нових районах.

▪️Важливо, що рішення про утворення нових та ліквідації (реорганізації) інших державних територіальних органів влади буде відбуватися з ініціативи відповідних Центральних органів виконавчої влади за рішенням Уряду протягом 2021 року.

А тепер про міфи і вплив укрупнення на якість життя жителів:

Соціальна інфраструктура залишається незмінною. Державні послуги, які можна делегувати громадам, надаватимуться через виконкоми громад та Центри надання адміністративних послуг. Мета децентралізації – наближення послуг в громади, що і відбувається.

– Щодо працівників РДА у районах:

значна частина кадрів перейдуть працювати у новоутворені РДА, органах місцевого самоврядування. Новостворені спроможні громади мають потребу у досвідчених кадрах, щоб бути спроможними якісно надавати весь спектр послуг.

– Про місцеві бюджети після утворення ОТГ

Бюджети 1470 територіальних громад будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Вони отримають основний ресурс і повноваження.

– Усі 1470 територіальних громад будуть незалежними – органи влади районного рівня не матимуть на них жодного адміністративного та фінансового впливу.

-Про бюджети районів

Основний ресурс і повноваження з нинішніх районів перейдуть у громади.

Як зауважив замміністра розвитку громад і територій Вячеслав Негода, новий адмінтерустрій держави – фундамент справжньої децентралізації.

Мінрегіон планує провести серію публічних обговорень питань розмежування повноважень та ресурсного забезпечення, а вже у вересні – спрямувати законопроекти на розгляд Верховної Ради.

Роман Боднар, голова Черкаської ОДА