“Радгосп Зеленського” у майже 2,5 мільярди бюджетних гривень

5 Серпня 2020 20:15

Як відомо, сім”я Президента нині відпочиває в одній із 14 державних резиденцій “Синьогора”, що знаходиться в с. Гута Богородчанського району Івано-Франківської області. Ця резиденція була збудована за часів президентства Кучми, який любив там відпочивати. Окрім того, як стало відомо із журналістських розслідувань, сім’я Президента проживає у так званій резиденції Ющенка, що знаходиться на території будинку відпочинку “Конча-Заспа”.

З огляду на це та в контексті проекту “Наш бюджет під громадський контроль” від команди “Рідна країна” оглянемо скільки коштів платників податків йде на утримання інфраструктури забезпечення роботи, лікування і відпочинку Президента та влади загалом. А також проаналізуємо як виглядає цей так званий “РАДГОСП ЗЕЛЕНСЬКОГО” після обіцянок НАРОДНОГО ПРЕЗИДЕНТА зліквідувати ВСІ пільги та преференції для можновладців.

Отже, попри заяви про скорочення видатків на карантинний період для влади, фінансування Державного управління справами при Президентові України в 2020 році становить 2 МІЛЬЯРДИ 397 МІЛЬЙОНІВ 430 ТИСЯЧ 6 гривен.

У структуру Державного управління справами (ДУСі) входить більше 60 державних підприємств, установ, організацій.Тут і Житомирський лікеро-горілчаний завод, і підприємство “Чайка”, що знаходиться у с. Дударків Бориспольського району ,що на Київщині із філіями в Чернігівській області та ще двох районів Київської області. “Чайка” виготовляє ковбасну й молочну продукцію, пече хліб і виробляє крупи та вирощує рибу для владців.

В системі ДУСі будівельні та інвестиційні організації, мисливські й лісові господарства, ціла низка санаторій – від “Кришталевого палацу” і “Моршинського” на Львівщині до “Санаторія Семашка” в Кисловодську, що в Ставропольському краї Російської Федерації.

Медичну складову “Радгоспу Зеленського” складають 4 заклади: Клінічна лікарня “Феофанія”, Поліклініка №2, Центр превентивної медицини та Найково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини. Бюджет охорони здоров”я для можновладців та їх сімей сягає більш як 800 МІЛЬЙОНІВ гривень.

З державними або президентськими резиденціями ВСЕ СКЛАДНО і УТАЄМНИЧЕНО. Вважається, що загальна чисельність їх складає14.
Але це не точно, як нині модно казати!

Справа в тому, що кілька об’єктів як от: Будинок з химерами, Особняк Ковалевського, Будинок вдови, що плаче.., які використовує Офіс Президента, недосяжні для громадського контролю. Щоправда, Будинок з химерами відкривають на вихідні або на свята для часткого екскурсійного огляду.

Кримська складова ДУСі вражає. Це і Президентська база відпочинку в Мухалатці і 4 резиденціїу Форосі й санаторії… Нині, як я розумію, там відпочивають та оздоровлються російські можновладці й колишні чиновники-зрадники України.

Дозвольте тут зупинитися, бо лише безтендерні МІЛЬЯРДНІ ремонти Маріїнського палацу – це окрема й сумна історія розкрадання нашого бюджету.

Що треба зробити.
Треба виконати ОБІЦЯНКИ, щонайменше 3 Президентів: Ющенка, Порошенка і Зеленського та ліквідувати цей РАДГОСП на наші гроші. Мистецькі організації мали б перейти в Мінкультури, медичні – в загальну систему охорони здоров”я, горілчаний завод із ковбасами й рибою продати з аукціону, Будинок з химерами перевести до Музей історії Києва і відкрити для народу…
А хто це зробить.
Тут є питання. В часи Порошенка і Березенка Дусею опікувався представник КВКівської родини Сергій Борзов, який зумів за 2 роки “успішно” роботи ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНО від ДУСі квартиру на Печерську за 10 млн. грн. Тепер він голова Вінницької ОДА від Зеленського а його дружина- депутат ВР від Слуги народу. Тож, хто його, як кажуть, посадить?!

Отож, чекаємо чергового, нового НАРОДНОГО ПРЕЗИДЕНТА?!

Микола Томенко, лідер Громадського руху “Рідна країна”