Під час ремонтних робіт на Театральній площі в Черкасах знайшли людські кістки

7 Серпня 2020 18:08

У ході реконструкції театральної площі в Черкасах знайшли людські кістки. Про це повідомляє видання “Прочерк”. У поліції підтверджують факт, адже їх викликали на місце. Проте це питання, схоже, стосуватиметься історії і археології.

Водночас археологи, що викликалися, повідомили, що це “не кримінал, не археологія, бо кісткам може всього 100-200 років”.

В ОДА зазначають – це домашнє поховання.

“На території Черкас є домашні кладовища, ця традиція діяла до початку 20 століття. Кожен у своєму садочку ховав свою рідню, і потім там утворювалися поховання домовласників, що розміщувалися на територіях. І зараз по території міста знаходять де три, де п’ять, де більше поховань. Приклади були по вулиці Кавказькій, по Гоголя, по бульв Шевченка. Аналогічна і тут ситуація біля театру, – зазначив у коментарі провідний консультант відділу охорони та культурної спадщини департаменту культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Микола Суховий. – На глибині 40 сантиметрів при облаштуванні тротуарної плитки виявили три поховання. Коли почали розбиратися, виявили там жіноче і дитяче поховання і в такому віці, що ще збереглися молочні зуби. Фахівці вибрали це поховання і дозволили продовжити роботи, а залишки будуть поховані за християнським звичаєм. З’ясувати, хто це – неможливо. І це поховання не в рамках кладовища, а як побутове. Площу більше детально не досліджуватимуть, бо це вже робили. Територію обстежували, але знайшли лише це місце з похованням”.