“За прояви сепаратизму правопорушників може чекати довічне ув’язнення”, – прокуратура

25 Квітня 2014 09:00

SONY DSCОстаннім часом українське суспільство зіткнулося з сепаратистськими та іншими проявами, які загрожують територіальній цілісності України та грубо порушують конституційні права громадян.

Згідно з законом, територіальна недоторканність України є невід’ємною складовою її самостійності та незалежності, а посягання на неї можуть потягнути кримінальну відповідальність, нагадують у прокуратурі Черкаської області.

Так, статтею 109 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, у тому числі за публічні заклики до таких дій, а також за розповсюдження матеріалів із закликами. За такі діяння законом передбачено покарання від трьох до десяти років позбавлення волі.

Також, статтею 110 Кримінального кодексу передбачено відповідальність за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Це дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, у тому числі вчинені особою, яка є представником влади, та такі, що призвели до загибелі людей. Такі дії караються позбавленням волі на строк від трьох років до довічного позбавлення волі.

Прокуратура області попереджає про сувору відповідальність за вищевказані протиправні діяння, невжиття заходів до проявів сепаратизму та аналогічних протиправних дій. Жоден факт бездіяльності владних структур, правоохоронних органів, невтручання у ситуацію чи невиконання покладених законом на ці органи обов’язків не залишиться без правової оцінки з боку органів прокуратури.