Екс-голова Черкаської облради пояснив, чому “Батьківщина” програла на виборах

29 Травня 2014 13:20
procherk.info

procherk.info

За даними ЦВК, після підрахунку 99,49% виборчих бюлетенів, перемогу на дострокових виборах президента України 25 травня здобув Петро Порошенко з результатом у 54,7%. Друге місце – за Юлією Тимошенко (12,81%).

Практично таке ж співвідношення голосів зберігається і на семи виборчих округах Черкаської області, де зі значним відривом у президентських перегонах лідирує Порошенко.

На думку депутата Черкаської облради Володимира Греся, Тимошенко втратила велику кількість виборців через відмову об’єднуватися заради спільної перемоги.

“Сама Юлія Володимирівна задовго до виборів говорила, що Януковича можна перемогти в одному турі за умови об’єднання всіх демократичних сил. І це підтвердили парламентські вибори 2012 року, коли на мажоритарних округах висувалися єдині узгоджені кандидати. Проти них не вдіяв навіть навіть масовий підкуп з боку опонентів. Коли ми починаємо сперечатися, кого більше підтримують, виграє завжди Янукович, – вважає Гресь. – Перед виборами Президента йшлося про підтримку найбільш рейтингового кандидата іншими, з табору демократичних сил. Адже треба було робити все, щоб свого Президента Україна вибрала вже в І турі. Бо наш супротивник уже не Янукович, а більший ворог, який оголосив війну всій Україні. На жаль, Юлія Володимирівна цього не зрозуміла і не підтримала  український народ”.

Однією з причин низького результату “Батьківщини” на виборах Гресь називає й прагнення українців до змін.

“Люди побачили, що до влади прийшла практично “Батьківщина”: в.о. президента Турчинов, прем’єр-міністр Яценюк. Але не побачили змін за ці 2,5 місяці. Тому й голосували з надією, що Порошенко  зможе не лише зупинити війну, а й змінити ситуацію в країні на краще і здійснити ті перетворення, що їх добивалися люди на Майдані”, – зазначив Гресь.