За побиття черкаських журналістів під час “зачисток” досі ніхто не відповів (відео)

29 Травня 2014 12:12
provce.ck.ua

provce.ck.ua

Упродовж трьох місяців прокуратура Черкаської області перевіряє та розслідує факти побиття місцевих журналістів, які постраждали від дій працівників спецпідрозділу “Беркут”,  виконуючи свої професійні обов’язки, під час штурмів облдержадміністрації та “зачистки” на дамбі.

Нагадаємо, 23 та 27 січня під час штурмів обласної державної адміністрації представники черкаських ЗМІ зазнали тілесних ушкоджень від представників спецпідрозділу “Беркут”. 27 січня бійці спецпідрозділу “Беркут” побили кореспондента телеканалу “Інтер” Станіслава Кухарчука. Також розбили камеру оператору ТРК “ВІККА” Сергію Єфімову – він саме намагався допомогти побитому журналісту “Інтера”. А 20 лютого на блок-пості біля дамби силовики побили фотографа газети “Вечірні Черкаси” Ігоря Єфімова.

 

У ніч на 27 січня в ході розгону Автомайдану "беркутівець" бив Станіслава Кухарчука незважаючи на його журналістське посвідчення фото procherk.info

У ніч на 27 січня в ході розгону Автомайдану “беркутівець” бив Станіслава Кухарчука незважаючи на його журналістське посвідчення фото procherk.info

28 травня постраждалі представники ЗМІ зустрілися із заступником прокурора Черкаської області Максимом Кончиним. Їх цікавило на якому етапі  перебувають справи після трьох місяців  розслідування.

Та як виявилося, кримінальні провадження й досі у стані розслідування. Хоча і закривати їх ніхто не збирається, але й бодай хоч якимись результатами у прокуратурі потерпілих ніхто порадувати не може.

“Кримінальні провадження розслідуються. У ході проваджень досліджуються і встановлюються всі обставини. Якщо ми встановимо, що працівники міліції перевищували свої повноваження, і їх умисел був направлений на перешкоджання професійній діяльності журналістів, то ми самі внесемо і кваліфікуємо їхні дії додатково ще за 171 статтею (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів)”, – зазначив Максим Кончин.

За його словами, ці справи дуже складні, оскільки під час тих подій усі працівники міліції були у формі, в шоломах, тому ідентифікувати того, хто бив журналістів, досить важко.

“На дамбі учасників було близько 300 осіб. На жаль, по справі у нас досить мало встановлено осіб, які могли б дати свідчення. Люди не хочуть приходити в прокуратуру і казати, що того дня вони там були. Ми зверталися до людей і через ЗМІ з проханням надати відеоматеріали, докази, але люди практично не звертаються”, – повідомив заступник прокурора області.

20 лютого під час виконання професійних обов'язків фотокору Ігорю Єфімову проломили голову фото imi.org.ua

20 лютого під час виконання професійних обов’язків фотокору Ігорю Єфімову проломили голову фото imi.org.ua

Потерпілий фотокореспондент газети “Вечірні Черкаси” Ігор Єфімов здивований, що у прокуратурі не порушили справу за 171 статтею, адже того дня на дамбі він виконував редакційне завдання, а силовики перешкоджали йому у цьому:

“20 лютого на дамбі я був за завданням редакції, відповідний документ я надав прокуратурі. У мене було посвідчення, яскрава жилетка преси і камера. Міліціянти точно знали, що я представник ЗМІ. До того ж, я неодноразово казав їм, що я фотокореспондент. На що почув: “Ах ты пресса, но тогда получай!”. З того дня пройшло вже понад три місяці, а жодних результатів я досі не отримав. Прокуратура не порушила справу за 171 статтею, аргументуючи це тим, що я не надав відповідної заяви. Але здається, я надавав її”.

Ігор не здивований, що прокуратура розслідує факти побиття черкаських журналістів під час “зачисток” так повільно. Проте обіцяє продовжувати боротися за справедливість і заради майбутнього країни.

Джерело: Про все