У Легедзиному святкуватимуть Купайла за стародавнім “сценарієм” (програма заходів)

18 Червня 2014 10:15

1245841251_2263870Цьогорічне Купальське дійство у селі Легедзине на Тальнівщині, яке відбудеться 21 червня в день літнього сонцестояння, буде справжнім святом без сцени та режисури. Учасники дійства не тільки зможуть брати участь в танцях, забавах та співах, а й шукатимуть квітку папороті, як це робили наші пращури.

Легедзине, що за 230 км від Києва, одне з багатьох, на перший погляд, звичайних сіл України. Особливу увагу до нього привернули кілька потужних подій, що відбулися тут протягом останнього десятиліття і викликали інтерес без перебільшення всієї України.

Щорічні Толоки з будівництва-реконструкції трипільських хат, зйомки громадського кіна “Чорний козак”, встановлення пам’ятника повстанцям та купальське дійство, що відбувається щороку на унікальній території в органічній атмосфері села…

Земля давніх та найбільших поселень трипільської цивілізації (а саме тут розташоване найбільше відоме на сьогодні трипільське поселення та функціонує державний заповідник “Трипільська культура”) змушує людей повертатися знову до Легедзиного.

 

  Програма Свята 21 червня:

 1. Територія перед Музеєм трипільської культури:

 12:00 — Початок свята: школа танців, показ виробів народних майстрів, екскурсії до Музею трипільської культури, майстер-класи.

14:00 — Відкриття художньої виставки:  «Козак і дівчина в народній картині»:колекція картин Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”.

15:00 — Громадська творчість: Школа традиційного народного танцю – керівник Ілля Фетисов  (протягом всього часу з 12.00 до 17.30), плетіння вінків, виготовлення витинанок, пташок, янголів, мотанок, прикрашання купайлиць, виготовленя великих скульптур з соломи та сіна (потім вони залишаться біля музею разом з кількома купайлицями як пам’ять про свято), лекція Ірини Ігнатенко «Таємниці жіночого тіла» (у музеї).

17:30 — Вшанування Героїв: коротке слово, хвилина мовчання, покладання землі з вул. Небесної Сотні до пам’ятника повстанцям.

18:00 — Театралізоване дійство-вистава (продовження «картинної» теми  «Козак і дівчина»): показ повстанських строїв різних часів та традиційних жіночих головних уборів, вінків.

19:00 — «Купальська хода»  від музею до купальського місця  (з купайлицями, музикою та піснями).

  2.Купальське місце

 19.30  — Підготовка до купальського дійства: прикрашання  Купайла вінками й стрічками, танці, ігри, козацькі забави (плетіння  вінків, співи, розваги).

21.00  —  Запалювання  вогнища і смолоскипів: «Вогонь і вода»  (купальське дійство-реконструкція свята Купайла): пускання на воду вінків; обряд напування Купайла та запліднення води.

22.00 — Купальські ігрища.

 3. Амфітеатр (або територія біля музею)

 23.00 – 04.00  — Легедзинський кінопоказ

Свято розпочнеться на території заповідника «Трипільська культура» та продовжиться на Купальському пагорбі