За колишнього начальника черкаської міліції взялася прокуратура

25 Червня 2014 10:52
provce.ck.ua

provce.ck.ua

Слідчим управлінням прокуратури Черкаської області повідомлено про підозру колишньому начальнику УМВС України в Черкаській області Володимиру Ліпандіну у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень). Про це повідомляють в обласній прокуратурі.

Установлено, що 23 січня поточного року вказана особа, перебуваючи біля приміщення Черкаської ОДА, незаконно віддала наказ підпорядкованим їй начальникам та працівникам, що охороняли громадський порядок, про затримання осіб, які приймали участь в акції у підтримку «Євромайдану».

Він же, в ніч з 26 на 27 січня цього року, перебуваючи в приміщенні Черкаської ОДА, перевищуючи свої службові повноваження, віддав наказ працівникам та командирам спецпідрозділів УМВС в області щодо затримання учасників акції «Автомайдан».

В результаті вказаних дій колишній посадовець організував безпідставне і незаконне застосування працівниками міліції насильства та спеціальних засобів до протестувальників, чим порушив права та інтереси громадян.

Наразі вживаються заходи щодо оголошення підозрюваного в розшук та обрання йому запобіжного заходу.

Досудове розслідування триває, про його результати буде проінформовано додатково.