Автобан Київ-Одеса перекривали через земельний конфлікт (відео)

23 Грудня 2014 11:00
agravery.com

agravery.com

Основну транспортну артерію України – автобан Київ Одеса, перекрило… рішення черкаського судді. Жителі села Черповоди Уманського району з плакатами «Руки геть від землі селян», «Досить знущань! Почуйте нас», «Від суддів українців захищає лише Господь Бог» вийшли на трасу Київ-Одеса, аби добитися справедливості. Вони підозрюють суддю черкаського господарського суду та місцеве фермерське господарство в махінаціях, через які вони втратили землю та гроші.

Голова райдержадміністрації розводить руками, керівник головного управління Держземагентства теж. Кажуть, що проблему може вирішити тільки суд.

Термін оренди землі у директора СВК «Черповоди» Юрія Деренюка цього року закінчився. Тому паї почали «роздавати» селянам, у яких немає землі. 140 мешканців Черповодів написали заяви на приватизації паїв та заплатили по 2 200 грн. за оформлення документів  Держземагенству. Але виявилося, що люди не мають право на землю через рішення, яке виніс суддя Черкаського господарського суду Констянтин Довгань. Це змусило більше сотні селян покинути роботу, всі домашні справи,  вийти на головний автобан країни Київ-Одеса  та перекрити рух.

МАЯ КЛИМЧУК, жителька села Черповоди

«Ми зібралися тут і перекрили трасу для того, щоб нас почули органи влади. Людям почали роздавати землі, по 1,5 га землі.  Деренюк Юрій Миколайович голова СВК «Черповоди» дав заяву на Держземагенство на неправовірне розділення землі. У нас є постанова суду, де вказано, що заборонити всі справи із усіма земельними ділянками у селі Черповоди. А люди вже проплатили за ці землі. Дехто взяв кредити, хто як де міг взяв ті гроші для того щоб заплатити.»

ЯРОСЛАВ КРИВИЙ, житель села Черповоди

«Рішення приймаються, які вигідні директору СВК Черповоди, деренюку Юрію Миколайовичу. Суд викривлює факти. Суд написав, що ми хочемо отримати в оренду цю землю. Ні. Ми отримуємо у приватну власність. А раз ми отримаємо в оренду так як суд викривив, то СВК «Черповоди» має переважне право  на продовжуення договору, так як він був орендарем.

Якщо селяни в до кінця поточного року не приватизують землі, то залишаться взагалі без неї. Оскільки з 2015 року набуває чинності наказ Президента України про заборону, так званого, роздавання державних земель.»

Голова управління Держземагенства у Черкаській області лише розводить руками. Каже, що в руках суду.

ДМИТРО МИРОНЕНКО, в.о. начальника головного управління Держземагенства у Черкаській області

«На сьогоднішній день триває суд. Я думаю що суд дослухається до думки громади»

Селяни налаштовані рішуче. Кажуть, що якщо суд не прийме рішення на користь справедливості, то будуть і надалі перекривати рух на автобані. На більш тривалий термін.

В Уманському районі є ще подібна проблема земельного питання. У селі Громи людські городи, на яких селяни працювали по 20 років, управління Держземагенством були передані в оренду.

ЯРОСЛАВ СКУС, голова Уманської райдержадміністрації:

«Є ще подібна ситуація у Громах. Держземагенство передало людські городи в оренду…. І люди не можуть вирощувати власну городу. Такі земельні питання дуже болючі. Сьогодні потрібно передати право розпоряджатися землею сільським радам. Щоб всі питання можна було вирішити тут на місці.»