Вертодром у Пекарях, який “зжер” 130 млн. грн. з бюджету, прийняв один політ за рік

25 Грудня 2014 15:00
фото Федора Гонци

фото Федора Гонци

Вертодром у Пекарях Канівського району виглядає майже пусткою. Об’єкт, на будівництво якого витратили 130 мільйонів гривень бюджетних коштів, функціонує мляво.

“Майданчик працює, але так, як Черкаський аеропорт, – приймає дуже мало поки що. Із таких серйозних польотів до нас приїжджав владика Онуфрій. Мали ще близько 15 навчальних польотів. У цьому році це все, – розповідає начальник вертодрому Володимир Сторчеус. – Чекали Порошенка з Черкас, коли він планував відвідати могилу Шевченка в Каневі, але в останній момент приліт скасували через погану погоду”.

Сторчеус каже: мало чи багато працює вертодром – вирішувати журналістам. А його завдання на посаді – забезпечувати фунціонування майданчика і зберегти державне майно.

“Крім цього об’єкту, ми маємо ще 8 інших. Забезпечуємо дальній авіаційний зв’язок – супроводжуємо літаки, які пролітають над Черкащиною”, – зазначає Сторчеус.

За його словами, гелікоптерний майданчик на вимогу може бути задіяний на потребу АТО. Поки що із постійних працівників на об’єкті хіба що охорона.

Дорога на вертодром. Фото Федора Гонци

Дорога на вертодром. Фото Федора Гонци

Вертодром у Пекарях Вертодром “Гелікоптерний майданчик Канів (Пекарі)” знаходиться на балансі Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (Украерорух). Почав працювати з 1 березня 2013 року. Це комплекс загальною площею 8,5 гектарів, розташований за 8 км на південний схід від міста Канева та в межах 1 км від села Пекарі Черкаської області. Вертодром має злітно-посадковий майданчик, руліжні доріжки, 10 гелікоптерних стоянок, термінал з пропускною спроможністю обслуговування до 50 пасажирів на годину, конференц-залу та автостоянку. Він обладнаний сучасними засобами зв’язку, навігації та спостереження і світлосигнальною системою. Хоча об’єкт запустили для туристів, фактично, єдиним туристом, який користувався послугами гелікоптерного майданчика, був Віктор Янукович.