Із 1 травня у Черкасах міняється квартплата

26 Січня 2015 17:21

imageВід 1 травня 2015 року послугу з вивезення великогабаритного сміття виведуть зі складу тарифу на квартплату. Таким чином за вивезення такого виду відходів (старих меблів, сантехніки, будівельного сміття, телевізорів тощо) у разі необхідності сплачуватимуть виключно ті, хто їх утворюватиме. Відповідне рішення минулого тижня ухвалив виконком.

Нині послуга з вивезення великогабаритного сміття входить до складу квартплати. За це платять усі мешканці будинку, хоча утворюють його лише окремі жителі.

– Для прикладу, пенсіонери, які роками не роблять ремонтів і не викидають старих диванів, вікон чи дверей, все одно мають щомісяця сплачувати за цю послугу. До всього, для їхнього вивезення СУБи залучають техніку, додаткових людей і зазнають збитків, – зазначив тоді міський голова Сергій Одарич.

Так, для того, аби вивезти з дому таке сміття, слід лише зателефонувати в будь-яку організацію, яка займається вивезенням таких відходів, та домовитися про час вивезення.

З квартплати ця послуга буде виокремлена.

У 2013 році міська влада вже робила спробу вивести з тарифу послугу з вивезення сміття. Були проінформовані жителі, розроблений механізм, вказані розцінки. Також передбачався штраф за складування великогабаритного сміття. Між тим, у травні 2013 року «нова влада», що прийшла до керування містом після оголошення імпічменту, відмовилася від цієї ідеї. Упродовж року черкасці вимушені були сплачувати за сусіда, який виносив на смітник двері, стару побутову техніку, будівельне сміття.

Довідка:

Великогабаритне сміття – це

Будівельні відходи:

– бита цегла, штукатурка, плитка;
– залишки стін, конструкцій з бетону при ламанні будівель;
– керамічні раковини та унітази.

У подальшому їх використовують для вторинної переробки для засипки ям, зокрема для підтримання дороги до полігону ТПВ в нормальному стані, для проведення підготовчих робіт при укладанні тротуарів, паркових доріжок, для укріплення водоочисних споруд.

Великогабаритні відходи:

– меблі, матраци, килими, лінолеум, килимове покриття;
– дитячі коляски, велосипеди;
– валізи.

У подальшому великогабаритні відходи розбирають, відділяють окремо металеві деталі, які здають у пункти збору брухту, чи відходи деревини, які використовують як паливо для біокотелень. Решту відвозять на сміттєзвалище для захоронення.

Електробрухт:

– телевізори, монітори, комп’ютери;
– холодильники, пральні машини;
– кухонні плити;
– дрібна побутова техніка.

Цей вид відходів розбирають, відділяють окремо металеві деталі, які здають у пункти збору брухту.