Трьом нардепам із Черкащини нецікава власна недоторканість

5 Лютого 2015 13:14
АПУ

АПУ

Сьогодні депутати направили до Конституційного суду законопроект щодо недоторканності народних депутатів України та суддів, внесений до Верховної Ради президентом Петром Порошенком.

За направлення законопроекту № 1776 до Конституційного суду проголосувало 365 депутатів. Згідно із законопроектом, із Конституції мають буди виключені ті частини статті 80 Конституції України, якими передбачено гарантії депутатської недоторканності.

Як голосували депутати, пов’язані з Черкащиною 

Ірина Геращенко (БПП) за
Юлій Мамчур (БПП) за
Максим Поляков (Народний фронт) за
Микола Томенко (БПП) за
Сергій Рудик (позафракційний) за
Олександр Долженков (Опозиційний блок) за
Геннадій Бобов («Економічний розвиток») за
Владислав Голуб (БПП) за
Володимир Зубик («Економічний розвиток») відсутній
Валентин Ничипоренко («Економічний розвиток») за
Олег Петренко (БПП) за
Віталій Чепинога (БПП) відсутній
Антон Яценко («Економічний розвиток») відсутній
Василь Німченко (Опозиційний блок) за

Як повідомила “Українська правда”, Порошенко у пояснювальній записці до законопроекту проінформував, що “настрої в суспільстві засвідчили, що такий імунітет народних обранців виявився невиправданим, оскільки він по суті перетворився в гарантію безкарності”.

5.ua

5.ua

Законопроектом передбачено, що суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції затриманий та заарештований до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання при вчиненні або безпосередньо після вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя.

Спікер ВР Володимир Гройсман зазначив, що законопроект може бути проголосований в цілому Верховною Радою вже у вересні після схвалення його Конституційним судом та відкриття наступної сесії. Після цього депутати втратять депутатську недоторканність.

Як відомо, законопроект про внесення змін до Конституції України не може розглядатися Верховною Радою України без наявності висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України (ст. 159 Конституції України).

Далі законопроект має бути прийнятий на наступній черговій сесії Верховної Ради України не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України (ст. 155 Конституції України).