На Черкащину щодня прибувають переселенці із Дебальцево і Попасної (відео)

9 Лютого 2015 17:07
ck.mns.gov.ua

ck.mns.gov.ua

12 вимушених переселенців із зони проведення АТО прибули на Черкащину вихідними. Мігранти з Дебальцевого та Попасної шукають миру та спокою у Кам’янці, Христинівці, Умані, Лисянці, Шполі та Городищі. Нагадаємо, що за період проведення АТО на територію нашої області прибули 11 903 людини, 2 190 з них – діти.

“Ті люди, що приїжджають зараз, до останнього чекали, що ситуація налагодиться. Оскільки на Черкащині у них немає ні знайомих, ні друзів, ні родичів, тож зараз, у них, звісно, розгублений і пригнічений стан, адже в одну хвилину зникло все, що напрацьовувалось роками. Тому допомагати варто не лише в момент перетину “кордону бойових дій” та перші дні на мирній території (розселенням, їжею, речами першої необхідності), а й надалі, під час періоду адаптації. Часто людині потрібно просто “виговоритись” і не обов’язково це робити перед психологом, тим більше, що спеціалістів з кризової психології, звісно, не вистачає”, – коментує керівник психологічної служби Управління ДСНС у Черкаській області Леся Коротяєва.

За словами психолога, адаптація до нових умов триває від 3-4-х місяців до року і у всіх проходить по-різному. Найшвидше адаптовуються діти, найдовше – літні люди.

Нині фахівці обласної рятувальної служби продовжують роботу з вимушеними переселенцями, які щодня прибувають на територію області. Дорожня карта сьогоднішніх мігрантів починається з Києва, де, на залізничному вокзалі їх зустрічають рятувальники. Людям надається увесь спектр інформаційної, ресурсної та психологічної допомоги. Згодом після співбесіди переселенці визначаються з областю, у якій би хотіли проживати та вирушають у обраний регіон.