Юридичні особи – власники легкових автомобілів, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см., самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 1 січня звітного року.
“До 20 лютого 2015 року вони повинні подати до територіального органу ДФС за місцем реєстрації транспортного засобу декларацію, в якій нараховану суму транспортного податку необхідно розподілити рівними частками на 4 квартали. Нарахований поквартально податок необхідно сплатити до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом”, – зазначив заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Черкасах Олег Коваль.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування, а базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Якщо авто придбане протягом року, то юридична особа – платник, подає декларацію протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.
За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
Вказані зміни запроваджені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи”, який набрав чинності з 1 січня 2015 року.