Із квітня вступають у дію прийняті Радою пенсійні зміни (перелік змін)

17 Березня 2015 10:54
ogo.ua

ogo.ua

З 1 квітня 2015 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення».

Зміни стосуються порядку призначення пенсій на пільгових умовах і за вислугу років, проведення перерахунків пенсій, а також виплати пенсій працюючим пенсіонерам, повідомляє ZIK.

Закон передбачає:

1. Поетапне підвищення на п’ять років віку жінок, які мають право на пенсії за віком на пільгових умовах, за вислугу років (жінки, які працюють в шкідливих умовах праці на списком № 1 та №2, доярки, трактористи, текстильниці, водії міського пасажирського транспорту, працівники залізничного транспорту та ін.).

2. Поетапне підвищення на п’ять років страхового стажу для чоловіків і жінок, які мають право на пенсії за віком на пільгових умовах.

3. Поетапне підвищення на п’ять років спеціального стажу роботи для осіб, які мають право на пенсію за вислугу років.

4. Проведення перерахунків пенсій у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи в період до 01.01.2016.

5. Тимчасово у період з 01.04.2015 до 31.12.2015:

  • працюючим пенсіонерам пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1423,50 грн);
  • працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та законами: «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про статус народного депутата», «Про судоустрій і статус суддів», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у період їх роботи на посадах, які дають право на пенсію за цими спеціальними законами, пенсії не виплачуються;
  • працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені спеціальними законами: «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про статус народного депутата», «Про судоустрій і статус суддів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», у період їх роботи на інших посадах (не за спеціальними законами) – пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше як 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1423,50 грн).

Ці обмеження не застосовується до інвалідів 1, 2 груп, інвалідів війни 3 групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п.1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», їм пенсія виплачується в повному обсязі незалежно від факту роботи і посад, які вони займають.

Працюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких менше як 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1423,50 грн), пенсія виплачується в повному розмірі.

6. Пенсія, призначена особі відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії згідно з цим Законом і законами «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про статус народного депутата», «Про судоустрій і статус суддів», виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

7. Порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам поширюється на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсій.

8.Обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим Законом, не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.

Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюється згідно з законодавством.