На тральщику “Черкаси” російські окупанти почуваються, як фашисти у Брестській фортеці

30 Березня 2015 09:28
ipress.ua

ipress.ua

Тральщик “Черкаси”, що його захопили російські окупанти у березня 2014 року на озері Донузлав у Криму і досі, попри домовленості, не повернули Україні, нині знаходиться у Севастополі з зафарбованим бортовим номером.

Про це повідомив у своєму фейсбуку голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко після зустрічі із командиром легендарного тральщика “Черкаси” Юрієм Федашем:

“Після того, як торік весь екіпаж побував у гостях у нашому місті, а Юрій став почесним громадянином Черкас, ми час від часу спілкуємося з ним телефоном, нині ж він був проїздом з європейського службового відрядження у Очаків, де нині дислокується його бригада ВМС і дійсно порадував тим, що зазирнув у гості.

Тральщик, захоплений окупантами на Донузлаві, нині стоїть біля причалу у Севастополі. Загарбники наче бояться слави нескорених “Черкас” – вони навіть зафарбували бортовий номер U-311. Зате переповідають, що всередині корабля чужинці почувалися так само, як фашисти у захопленій, але не скореній Брестській фортеці – бо на корабельних переборках медицинською “зеленкою” усюди були намальовані українськими матросами тризуби і гасла. А у кают-компанії тральщика “Черкаси” залишилися слова славного сина Черкащини Тараса Шевченка: “Борітеся – поборете! Вам Бог помагає…”

Цікаво, що тих, хто рік тому зрадив українській Присязі, зневажають навіть окупанти – від них тримаються якомога далі, а за першої нагоди зрадник опиняється вже не на Чорноморському, а де-небудь на Північному флоті… Зате Юрій Федаш іноді отримує на електронну адресу вітання навіть від росіян, які досі захоплюються відвагою його екіпажу.

Усі бійці Федаша досі часто збираються разом, хоча поки що служать на різних кораблях… Матроси й офіцери з екіпажу “Черкас” відточують майстерність, значно укріпивши захист морського узбережжя і зберігаючи високу боєготовність. Декілька чоловік з екіпажу тральщика вже побували у боях проти ворога, зійшовши на сушу і ставши пліч-о-пліч з іншими військовими під Маріуполем. І слави прапора ВМС України “Черкаси” знову не зганьбили”.