Золотоніською сироваткою годуватимуть китайських дітлахів

6 Квітня 2015 09:55

molochna-produktsiya-ky-taj-200x200Молочна галузь України за минулий рік зазнала колосального падіння. За оцінками експертів, переробка молока впала на 20%. Окрім катастрофічної ситуації на внутрішньому ринку, ще більша проблема – це Росія.

Таку думку у інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” навів голова наглядової ради Групи компаній “Молочний альянс” Сергій Вовченко, куди входить і Золотоніський маслоробний комбінат.

За його словами, раніше 60% сирів, які виробляв Альянс, ішли  в Росію. Ще в березні 2014 року північний сусід закрив доступ для продукції найбільшого заводу групи компаній – Пирятинського. За півтора місяці заборонили ввезення із Золотоніського комбінату, а в червні ще й і з Баштанського сирзаводу.

“Таким чином, експорт пропав, внутрішнє споживання теж скоротилося. Відповідно, говорити про сири, особливо в другому півріччі, стало неактуально, – пояснив Вовченко.

Золотоніський завод може виробляти 850 тонн сиру на місяць, але реально торік виживав за рахунок виробництва сухого молока та сухої сироватки.

“У грудні і січні Золотоноша простояла, а зараз ми поставили їй мінімальні плани для підтримки асортименту”, – розповідає голова наглядової ради.

У той же час Сергій Вовченко зазначив, що сам комбінат має непогану репутацію в Казахстані, тому сир звідти таки йде на експорт. Інший перспективний шлях – Китай, який готовий забирати все, що вироблятиме Альянс. Задля цього навіть реформували виробництво: витратили 1,5 млн євро і поставили в Золотоноші обладнання та налагодили технологію для виробництва спеціального продукту – високодемінералізованої сиворотки D-90. Ця суміш успішно пройшла китайську інспекцію. Тепер все впирається у міждержавні договори.

Наразі між Департаментом ветмедицини Міністерства аграрної політики та продовольства і китайськими ветеринарами міждержавна угода відсутня. Тому поки що “молочники” в режимі очікування.

Самим китайцям сироватка D-90 потрібна в якості основи для виробництва дитячого харчування. Мінагропрод веде комунікацію з китайськими колегами і обіцяє влітку вийти на підписання таких міждержавних угод.

“Перші партії вони будуть брати обережно, але в цілому готові закуповувати, за їхніми попередніми прогнозами, все, що ми можемо виробити. Ми ж матимемо змогу виготовляти D-90 у кількості 4 тисячі тон за рік, – зазначив Вовченко.

Він додав, що великі надії на подібну співпрацю існували ще влітку 2014 року. Тоді мали бути підписані міждержавні угоди, а вже з другого півріччя заводи могли відправляти цей продукт до Китаю. Через війну процес загальмувався і фактично питання відкинуте на рік. Разом з тим хоче “Молочний альянс” вийти на китайський ринок і з маслом, адже там схвалили українські зразки за якістю, а також з невеликою кількістю сирів.

Джерело: zolotonosha.ck.ua