Унікальні археологічні пам’ятки Середньої Наддніпрянщини зберуть під одним дахом. Для цього в Черкасах розпочнуть роботу над створенням нового музею. Рішення про це на сесії міської ради 39-ма голосами підтримали депутати.
Ініціює облаштування цього музею в нашому місті відомий археолог Михайло Сиволап. У його арсеналі є майже 50 тисяч експонатів для майбутнього музею. Цю колекцію він збирав упродовж не одного десятка років свого життя.
Як ідеться у проекті рішення, зібрані археологом експонати охоплюють старожитності усіх епох і більшості археологічних культур від знарядь неандертальців (130 тисяч років тому) до артефактів XІX-XX століття з території Черкащини та прилеглих регіонів Середньої Наддніпрянщини. Єдине, що поки депутати не визначилися з майбутнім місцем розташування музею.
“Тільки за минулий рік назбирав близько 2,5 тисяч експонатів. А за останній тиждень люди поприносили ще зо два десятки. Усім їм від 200 років і до кількох тисяч років. Насправді все це я готовий презентувати на виставці через місяць уже за місяць, було б тільки приміщення, – поділився Михайло Сиволап. – У цілому музей це і сховище, це й установа, яка пропагує виховання патріотизму та підвищує рівень культури”.
Загалом, на думку фахівця, археологія одна з найцікавіших речей, що може привабити гостей міста. Тож такий музей тільки підвищить туристичний потенціал Черкас.
Окрім основної археологічної колекції в ньому буде чотири додаткові: палеонтологічна, етнографічна, нумізматична і боністична. Усі вони освітлюють ці аспекти минулого краю.
За словами Михайла Сиволапа, нині розглядається кілька варіантів розміщення цього музею. Один із таких – старовинний купецький будинок кінця 19 століття, що на Котовського. У цій будівлі є 16 кімнат, 13 із яких музейники могли б пристосувати під експозицію.